SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TikTok rozszerza funkcje bezpieczeństwa dla nastolatków

Aby zwiększyć bezpieczeństwo nastolatków w swojej aplikacji, TikTok ogłosił rozszerzenie funkcji kontroli widowni, oferując twórcom wybór ograniczenia ich filmów tylko do dorosłych widzów. Funkcja ta jest dostępna dla TikTok Live od października , ale teraz obejmie również krótkie filmy.

TikTok, który nadal zamierza usuwać treści zawierające nagość lub szkodliwe wiadomości, postrzega to ustawienie jako sposób na uniemożliwienie nieletnim kontaktu z treściami stworzonymi specjalnie dla dorosłych odbiorców.

Rozszerzana właśnie funkcja bezpieczeństwa będzie teraz obejmować system rozwijany przez TikTok, który automatycznie identyfikuje i ogranicza dostęp nastolatków do niektórych rodzajów treści, w tym treści o charakterze jednoznacznie seksualnym, sugestywnych lub z pogranicza.

„Naszym celem jest szybkie identyfikowanie i usuwanie treści naruszających zasady z naszej platformy oraz zapobieganie polecaniu lub wyszukiwaniu treści granicznych lub sugestywnych na kontach nastolatków” – poinformowała firma w poście na blogu.

Twórcy będą teraz również proszeni o oznaczenie treści przeznaczonych tylko dla dorosłych odbiorców.

W zeszłym roku TikTok ogłosił zmiany, których celem jest zapobieganie docieraniu do nastolatków niektórych treści o bardziej dojrzałych lub złożonych motywach. Platforma twierdzi, że uniemożliwiła nastolatkom oglądanie ponad miliona filmów o charakterze erotycznym w ciągu ostatniego miesiąca.

TikTok zapowiada, że w ciągu najbliższych kilku tygodni będzie rozszerzać tę funkcję na całym świecie.

Dołącz do dyskusji: TikTok rozszerza funkcje bezpieczeństwa dla nastolatków

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl