SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Były naczelny PAP Biznes wraca do „Dziennika Gazety Prawnej”

Były redaktor naczelny redakcji PAP Biznes Tomasz Jóźwik od września będzie dziennikarzem „Dziennika Gazety Prawnej” (Infor PL) - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. To jego powrót do tytułu po czterech latach w PAP.

Tomasz Jóźwik Article

Tomasz Jóźwik, do końca sierpnia formalnie kierownik redakcji (przed zmianą struktury jej redaktor naczelny) PAP Biznes, od września będzie dziennikarzem „Dziennika Gazety Prawnej”.

Jóźwik w maju napisał na Twitterze, że rozstaje się z Polską Agencją Prasową. Jak uzasadniał, do wypowiedzenia umowy o pracę skłoniły go „prywatne przemyślenia”. Nie precyzował jednak, czego dotyczyły.

Tomasz Jóźwik szefem redakcji PAP Biznes był od czerwca 2018 roku. Przed przejściem do PAP pracował już dwa lata w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Wcześniej związany był z „Parkietem” i „Forbesem”.

Od września PAP Biznes kierował będzie Piotr Rożek (obecnie jest p.o. kierownikiem), wcześniej wicenaczelny redakcji.

„Dziennik Gazeta Prawna” ma trzy witryny internetowe. Jak wynika z danych Mediapanel, w maju Dziennik.pl, udostępniający zdecydowaną większość treści za darmo, zanotował 4,21 mln użytkowników, 14,09 proc. zasięgu oraz 6 minut i 26 sekund przeciętnego czasu korzystania. Mniej popularne są serwisy „DGP” działające częściowo w modelu subskrypcyjnym: Gazetaprawna.pl miała 2,55 mln użytkowników, 8,53 proc. zasięgu oraz 3 minuty i 41 sekund średniego czasu spędzonego przez internautę, a Forsal.pl - 1,39 mln użytkowników, 4,66 proc. zasięgu oraz 3 minuty i 28 sekund przeciętnego czasu korzystania.

Czytaj też: Roszady w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Redakcja uzupełnia wakaty

W pierwszym kwartale br. średnie rozpowszechnianie płatne „DGP” wyniosło 33 256 egz. (dane PBC „Audyt ZKDP”).

Dołącz do dyskusji: Były naczelny PAP Biznes wraca do „Dziennika Gazety Prawnej”

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl