SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Szef Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego gospodarzem „Klubu Trójki”

Publicysta Piotr Dmitrowicz, od ponad dwóch lat dyrektor Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, dołączył do grona prowadzących „Klub Trójki” w Programie III Polskiego Radia.

Piotr Dmitrowicz, fot. Polskie RadioArticle

Piotr Dmitrowicz prowadzi „Klub Trójki” nieregularnie, przede wszystkim wydania o tematach historycznych.

Dmitrowicz w maju 2020 roku został powołany na dyrektora Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, jego kadencja upłynie z końcem maja 2023 roku. Poprzednio pełnił w placówce funkcję wicedyrektora ds. muzealnych, odpowiadał m.in. za opracowanie scenariusza merytorycznego ekspozycji stałej, budowę i rozwój kilku działów.

Jako publicysta Piotr Dmitrowicz współpracował m.in. z „Do Rzeczy”, „Historią do Rzeczy”, „W Sieci Historii”, „Kurierem Wnet”, „Gazetą Polską Codziennie”, „Gazetą Polską”, „Nowym Państwem, Niezalezna.pl oraz portalami Telewizji Republika.pl i Radia Wnet. W Polskim Radiu koordynował dział historyczny portalu internetowego.

To kolejny nowy gospodarz audycji - od kilku miesięcy niektóre wydania prowadzi Magdalena Drohomirecka, wieloletnia dziennikarka TVP3 Kraków.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

„Klub Trójki” jest emitowany od poniedziałku do czwartku w godz. 21:07-22:00. W ostatnim okresie audycję prowadzili także reżyser i dokumentalista Arkadiusz Gołębiewski (od wiosny ub.r.),  Monika Małkowska, historyk Piotr Gontarczyk (też od wiosny ub.r.), Tomasz Zapert (od jesieni ub.r.), Wojciech Reszyczński i Elżbieta Korczyńska.

Według badania Radio Track w drugim kwartale br. Trójka miała 1,9 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 2,2, proc. rok wcześniej.

Seria zmian w ramówce Trójki

W czerwcu z anteny Trójki zniknęła audycja „Ciemna strona mocy” Aleksandry Kaczkowskiej, Polskie Radio nie przedłużyło umowy z autorką. Pod koniec maja nadawca rozstał się z Romanem Dziewońskim, który miał w rozgłośni audycję „Do trzech razy nuta”, natomiast cykle „Ossobliwości muzyczne” i „Klub folkowy” Wojciecha Ossowskiego mają dalej ukazywać się tylko jako podcasty.

Z anteny zniknął także związany z Trójką od trzech dekad Tomasz Żąda, który w ostatnim czasie prowadził cykle „Polski Express” i „Nocne żądze” oraz jedno wydanie tygodniowo „W tonacji Trójki”. Polskie Radio przekazało portalowi Wirtualnemedia.pl, że Żąda pracuje nad nowym projektem muzycznym.