SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Trojmiasto.pl zwiększyło przychody i zysk

Spółka zarządzająca serwisem Trojmiasto.pl w ub.r. osiągnęła wzrost wpływów sprzedażowych o 8,1 proc. do 13,77 mln zł, z jej zysk netto zwiększył się ze 145,6 do 179,1 tys. zł.

Article

Wydawca Trojmiasto.pl zarabia przede wszystkim na sprzedaży oferty reklamowej. - Pierwszy kwartał 2021 jeśli chodzi o przychody był gorszy niż ten w 2020 przed pandemią, natomiast drugi kwartał 2021 przyniósł już poprawę i większą ilość zamówień na reklamę w stosunku do roku ubiegłego. Okres wakacyjny był czasem, w którym na chwilę zapomniano o pandemii, duży ruch turystyczny związany z realizacją bonu turystycznego, obawa przed wyjazdami zagranicznymi, spowodował, że nasi klienci: hotele i obiekty turystyczne oraz restauracje nie narzekały na brak klientów i odrobiły strat - opisała spółka w sprawozdaniu.

Zaznaczyła, że wzrosła też popularność artykułów sponsorowanych. - Rozszerzyliśmy też publikację artykułów w oparciu o zamówienia przez agencję Whitepress. Spółka zdecydowanie wróciła do stabilizacji sprzed pandemii - podkreśliła.

Trojmiasto.pl od lat jest w czołówce najpopularniejszych serwisów regionalnych. Według badania Mediapanel w czerwcu br. witrynę odwiedziło 2,53 mln internautów, każdy spędził na niej średnio 14 minut i 23 sekundy.

Trojmiasto.pl z prostszą strukturą

Koszty operacyjne Trojmiasto.pl zwiększyły się z 12,63 do 13,72 mln zł, czyli o 8,6 proc. Wydatki na wynagrodzenia wzrosły z 7,4 do 7,88 mln zł, na inne świadczenia pracownicze - z 1,34 do 1,43 mln zł, a na usługi obce - z 3,14 do 3,72 mln zł.

Przeciętne zatrudnienie w firmie w ub.r. wynosiło 70 etatów. W drugiej połowie ub.r. przeprowadziła reorganizację.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- W miejsce stanowisk dyrektorskich w IT i Sprzedaży pojawiło się więcej stanowisk kierowniczych, awansowaliśmy pracowników o węższych kompetencjach, mogących zarządzać mniejszymi zespołami. Stworzyliśmy też nowe stanowiska wynikające z potrzeb firmy do organizacji projektów i marketingu. Wzmocniliśmy zasoby SEO i optymalizacji treści. Ostatecznie na koniec 2021 utrzymany został zbliżony poziom zatrudnienia w porównaniu do stanu z roku 2020 - wyliczono w sprawozdaniu

Pozostałe koszty operacyjne spółki skurczyły się z 245,9 do 3 tys. zł, a pozostałe wpływy operacyjne zmalały z 377,6 do 271,9 tys. zł, za to koszty operacyjne wzrosły z 69,9 do 123,3 tys. zł.

Bez dywidendy

Zysk operacyjny Trojmiasto.pl zwiększył się z 243,3 do 318,7 tys. zł, a zysk netto - ze 145,6 do 179,1 tys. zł.

Spółka nie wypłaci dywidendy, jej zeszłoroczny zysk zasili kapitał zapasowy. Większościowym udziałowcem firmy jest jej prezes Michał Kaczorowski, a mniejszościowym - członkini zarządu Agnieszka Bomba.

W poniższej grafice bieżący rok obrotowy to 2021 r., a poprzedni - 2020 r.

Dołącz do dyskusji: Trojmiasto.pl zwiększyło przychody i zysk

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl