SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W spocie TVP Info liderzy PO i PSL chwalą tarczę finansową rządu i boją się krytycznych relacji TVP o noszeniu maseczek (wideo)

TVP Info zaczęło emitować spot autopromocyjny, w którzy lider Platformy Obywatelskiej Borys Budka i szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz pozytywnie wypowiadają się o tzw. tarczy finansowej zaprezentowanej przez premiera. To kolejny klip TVP Info w niekorzystnym świetle pokazujący polityków opozycji.

Borys Budka i Władysław Kosiniak-Kamysz w spocie autopromocyjnym TVP InfoArticle

W spocie pokazywany jest fragment rozmowy Borysa Budki i Władysława Kosiniaka-Kamysza na sali plenarnej Sejmu w przerwie między obradami. Budka zastanawia się, jak opozycja powinna komentować tarczę finansową ogłoszoną w środę przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Kosiniak-Kamysz ocenia, że przedstawione rozwiązanie „jest dobre dla wszystkich przedsiębiorców”, Budka się zgadza, zaznaczając, że „dawno powinno być zrobione”.

W ramach tzw. tarczy finansowej uruchomiony zostanie program kredytowy o wartości 100 mld zł dla firm różnej wielkości. 60 mld zł z tych środków ma być bezzwrotne, o ile firmy utrzymają działalność i obecny stan zatrudnienia. Mateusz Morawiecki ocenił, że dzięki temu uda się formom zachować od 2 do 4-5 mln miejsc pracy.

Portal TVP.info opublikował też inny fragment rozmów Borysa Budki w przerwie obrad Sejmu. Szef PO przypomina w nim, że w programach informacyjnych TVP ostatnio pokazywano, że politycy opozycji, m.in. kandydująca na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska i senator PSL Michał Kamiński, nie przestrzegali zasad bezpieczeństwa epidemicznego, korzystając z rękawiczek i maseczek.

- Ja tylko jak ubiorę maseczkę, mnie wszystko zaczyna swędzieć. A oni tam włączają i cały czas nagrywanie - stwierdza Budka.

Materiały wytykające politykom opozycji, zwłaszcza Małgorzacie Kidawie-Błońskiej, że nieumiejętnie korzystają z rękawiczek i maseczek, w miniony weekend pokazano m.in. w „Wiadomościach”.

Natomiast kilka dni wcześniej w relacji zarzucającej władzom Senatu, na czele z marszałkiem Tomaszem Grodzkim, że opóźniają prace nad tzw. tarczą antykryzysową, wytknięto Michałowi Kamińskiego, że w czasie konferencji prasowej wiele razy dotykał twarzy dłonią w rękawiczce ochronnej.

Reporter Maciej Sawicki wytknął Kamińskiemu, że „chce narzucać innym filozofię walki z koronawirusem”, a „sam nie wie, jak powinien się zachować”.

W TVP Info od kilku lat pojawiają się spoty autopromocyjne niekorzystne dla opozycji. Przykładowo wiosną 2018 roku pokazywano klipy, w których ówczesny szef PO Grzegorz Schetyna musiał zastanowić się przed wymieniem sukcesów rządów PO-PSL, natomiast ówczesny poseł Krzysztof Brejza z jednej strony krytykował nagrody przyznane ministrom rządu Beaty Szydło, a z drugiej strony ronił decyzji swojego ojca, pełniącego funkcję prezydenta Inowrocławia, o przyznaniu nagród podległym mu urzędnikom.

Na początku 2017 roku stacja w spotach autopromocyjnych pokazywała zabawne wypowiedzi ówczesnego lidera Nowoczesnej Ryszarda Petru. W czerwcu w takim dżingla znalazła się riposta prezesa ówczesnego Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego na uwagi posła PO Grzegorz Furgo, że w programach publicystycznych TVP rzadko obecni są przedstawiciele opozycji.

Według danych Nielsen Audience Measurement w marcu br. średnia widownia minutowa TVP Info wynosiła 479 660 osób, a udział stacji w rynku oglądalności - 6,5 proc., po wzroście o 109,7 proc. rok do roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: W spocie TVP Info liderzy PO i PSL chwalą tarczę finansową rządu i boją się krytycznych relacji TVP o noszeniu maseczek (wideo)

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kai~
Jakie to żałosne... TVPiS
odpowiedź
User
Alex
Ktoś ma nadal wątpliwości, że Pseudo Opozycja i PSL tylko udają opozycję na zlecenie PiSu?
odpowiedź
User
Pisdzielcow wszystko wolno!
Wczoraj prawie wszystkie pisiory nie miały maseczek i rękawiczek podczas obchodów smoleńskiej rocznicy, ale pewnie im Wiadomości tego nie wytknęły. Nie oglądam tego szamba informacyjnego, bo jak nawet na pięć sekund przełączę na nie, to tak się wk.rwiam, że mam ochotę czymś rzucić w telewizor. Więc wolę go oszczędzić.
odpowiedź