SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Środowy mecz Polska - Argentyna na portalu i w aplikacjach TVP Sport oglądało 1,9 mln osób, o 0,2 mln więcej niż spotkanie z Arabią Saudyjską. - Idealnie nie było, wiem i przepraszam - zaznaczył Marek Szkolnikowski, dyrektor sportu w Telewizji Polskiej.

W meczu z Argentyną Polacy doznali porażki 0:2 po dwóch golach straconych w drugiej połowie. Dodatkowo w pierwszej połowie Wojciech Szczęsny obronił rzut karny wykonywany przez Leo Messiego.

Mimo porażki nasza drużyna wyszła z grupy, dzięki lepszemu bilansowi bramek niż Meksyk.

- Mamy kolejny rekord polskiego internetu - 1,9mln widzów Polska-Argentyna! - poinformował na Twitterze Marek Szkolnikowski, dyrektor sportu w Telewizji Polskiej.

Mecz był pokazywany na portalu internetowym TVP Sport, a także w aplikacjach stacji na urządzenia mobilne i smart tv. Transmisja była też dostępna w kanałach telewizyjnych: TVP1, TVP Sport i TVP 4K.

Sobotni mecz Polski z Arabią Saudyjską w serwisie i aplikacjach TVP Sport miał 1,7 mln oglądających. - Wyniki oglądalności w sieci są znakomite, ale nie odbiegają wiele od naszych estymacji. Konsumpcja mediów zmienia się bardzo dynamicznie i trend oglądania telewizji za pomocą internetu jest wykładniczy - mówił nam Szkolnikowski.

Podczas meczu z Argentyną, zwłaszcza w pierwszej połowie, część widzów skarżyła się na problemy techniczne i niską jakość streamingu. - W przypadku problemów z odtwarzaniem meczu na tvpsport.pl zachęcamy do odtworzenia tego spotkania w aplikacji TVP SPORT lub w Smart TV. Pracujemy nad rozwiązaniem wszystkich problemów - informowano na fanpage’u facebookowym stacji.

- Zacięła mnie się transmisja i nie mogłem odświeżyć strony głównej. Problemy są nawet na najniższej jakości. Natomiast transmisja drugiego meczu działa bez zarzutów. Wygląda jak problem z serwerem, na którym działa ta transmisja lub problemy z siecią - opisywał jeden z użytkowników. - Canal Plus aplikacja lepiej działa pokazując mecze TVP. Zróbcie coś tym. TVP Go nawet lepiej działa - skarżyła się inna osoba.

- O tym jak wymagający jest streaming sportowy przekonujecie się dość regularnie w trakcie sezonu 😜 My zmagamy się z ruchem kilkukrotnie większym niż płatne platformy - zauważył Marek Szkolnikowski. - Idealnie nie było, wiem i przepraszam - przyznał.

W zeszłym tygodniu, gdy w ramach mistrzostw świata rozgrywano cztery mecze dziennie o różnych porach, platforma TVP Sport, jako serwis www i aplikacje, zanotowała 5,74 mln użytkowników oraz godzinę, 51 minut i 11 sekund średniego czasu korzystania przez każdego (według badania Mediapanel). W tej drugiej statystyce osiągnął wynik o 11 razy wyższy od witryn sportowych Onetu i WP.

Dołącz do dyskusji: Polska - Argentyna z 1,9 mln widzów na platformie TVP Sport, Szkolnikowski przeprasza za usterki

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
telewizjo polsko... zróp może użytek jakiś rozsądny z tych dwóch miliardów co dostajesz od rzondu, albo leć na księżyc, bo to nawet nie jest śmieszne. 😕
odpowiedź
User
omd
2 miliony widzów na strimingu a i tak dali lepiej radę niż Polsat na swojej platformie podczas meczu Barcy z Bayernem. A tam 10 rasy mniej było widzów.