SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Czerwcowe wydanie „Vogue Polska" w hołdzie osobom LGBT+

Czerwcowe wydanie magazynu „Vogue Polska" - Pride Issue-  stanowi symboliczne wsparcie dla osób LGBT+. Bez nich, jak wskazuje redakcja, nie byłoby świata mody.

W sesji okładkowej czerwcowego „Vogue Polska" (Visteria) autorstwa Stefana Heindricksa wystąpili aktywiści, artyści, pary i single, przedstawiciele różnych pokoleń, którzy w miesiącu dumy z dumą opowiadają o swojej miłości.

- Spośród krajów Unii Europejskiej Polska znowu znalazła się na ostatnim miejscu pod względem traktowania osób LGBT+ – tak wynika z tegorocznego raportu ILGA -Europe. Gorzej jest w kilku państwach Europy spoza Unii: Białorusi, Armenii, Azerbejdżanie, Rosji i Turcji. Trudno jednak uznać ten fakt za pocieszający. Nasz kraj nie zapewnia równych praw i ochrony parom jednopłciowym, dzieciom z tęczowych rodzin, nie ściga z urzędu przestępstw czy mowy nienawiści motywowanej homo- czy transfobią. W polskim kodeksie karnym nie ma paragrafu o zakazie dyskryminacji ze względu na orientację seksualną czy tożsamość płciową. – W Kopenhadze trzymaliśmy się za ręce, chodziliśmy po ulicach w makijażu. W Polsce się boimy. W każdej chwili możemy dostać w twarz – mówi Sebastian, bohater sesji do wydania Pride Issue.

Wsparcie dla osób LGBT+ w „Vogue Polska”

- Czerwcowe wydanie magazynu „Vogue Polska” - Pride Issue zawiera także wywiad z Aaron Rose Philip – pierwszą ciemnoskórą transpłciową modelką na wózku, która wystąpiła w pokazie luksusowego domu mody. W rolę modeli i modelek w sesji autorstwa Erdema Moralioglu wcielają się osoby queerowe, niebinarne, homoseksualne. O Balu u Bożeny, jednej z najciekawszych inicjatyw kulturalnych w stolicy, pisze Michalina Murawska, a o wychowaniu dziecka w nieheteronormatywnej rodzinie Anna Konieczyńska.

-  Bez osób LGBT+ nie byłoby świata mody, który znamy. Moda daje im poczucie przynależności, kreatywną wolność i przestrzeń do wyrażania siebie. Osoby LGBT+ są też naszymi przyjaciółmi, członkami naszych rodzin. Z bólem obserwujemy, jak codziennie wobec nich łamane są podstawowe prawa człowieka - komentuje Ina Lekiewicz, redaktorka naczelna "Vogue Polska".

- Czerwiec na całym świecie upływa pod hasłem PRIDE. Materiał okładkowy tego numeru „Vogue Polska” jest symbolicznym wsparciem dla osób LGBT+, które są integralną częścią naszego życia. Anna Konieczyńska, redaktorka „Vogue’a” i autorka książki Polacy pod tęczową flagą, rozmawia z bohaterami sesji o ich życiu w Polsce, wyzwaniach i marzeniach. Alicja i Patrycja, które tworzą tęczową rodzinę, jakiś czas temu wzięły udział w kampanii „Jesteśmy rodziną” stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza. Temat przewodni krótkich filmów brzmiał: Łączy nas miłość, dzieli polskie prawo. Wierząc, że miłość wygra, czekamy na czasy, gdy Polska uchwali ustawę o zakazie dyskryminacji osób LGBT+ i zapewni im równe prawa - opisuje redaktor naczelna "Vogue Polska".

 

Czerwcowe wydanie „Vogue Polska” z jedną z dwóch okładek do wyboru dostępne od 24 maja na Vogue.pl. Numer w sprzedaży od czwartku 26 maja.

Magazyn "Vogue Polska" ukazuje się od marca 2018 r. Jego wydawca - spółka Visteria - zanotowała w 2020 r. spadek przychodów sprzedażowych rok do roku o 27,73 proc. do 13,88 mln. Strata netto zmalała o 35,37 proc. do 3,19 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Czerwcowe wydanie „Vogue Polska" w hołdzie osobom LGBT+

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wierny czytelnik
W hołdzie LGBT, serio?
1 0
odpowiedź
User
Katarzyna
W hołdzie? Za jakie niby zasługi?
1 0
odpowiedź
User
Aron
"Gorzej jest w kilku państwach Europy spoza Unii: Białorusi, Armenii, Azerbejdżanie, Rosji i Turcji" - Akurat w kwestii LGBT te kraje są wzorem do naśladowania
1 0
odpowiedź