SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Vogue Polska” uruchamia 18 nowych podcastów

Wydawca „Vogue Polska” startuje z cyklem 18 nowych podcastów. Treści audio dostępne będą bezpłatnie od piątku 11 marca. W gronie autorów są m.in. Mike Urbaniak, Marieta Żukowska, Anna Jurgaś, Orina Krajewska i Wojciech Engelking.

Rozwój podcastów to kolejny krok w strategii redakcyjnej i biznesowej wydawcy pisma, Visterii. Wśród autorów znaleźli się m.in.: Orina Krajewska, Wojciech Engelking, Marieta Żukowska, Maria Fredro-Smoleńska, Beata Chomątowska czy Anna Jurgaś.

Pierwsze podcasty pod szyldem „Vogue Polska” zostały uruchomione dwa lata temu. Były one jednak dostępne wyłącznie dla użytkowników premium aplikacji „Vogue Polska”. Jedynie podcasty produkowane razem z partnerami biznesowymi dostępne były dla szerokiej publiczności.

Zobacz: "Vogue" zostaje w Polsce na kolejne lata

- Postanowiliśmy na poważnie zaangażować się w treści audio. A to oznacza, że chcemy zbudować sobie w tej dziedzinie rozpoznawalność i wiarygodność, przyzwyczaić naszych użytkowników do tego, że regularnie dostarczamy im jakościowe audycje. Polska jest jednym z najprężniej rozwijających się rynków, jeśli chodzi o podcasty. Pandemia jeszcze ten proces przyspieszyła. Treści audio coraz częściej wygrywają z wideo czy artykułami, są też ich ciekawym uzupełnieniem - mówi Hanna Rydlewska, dyrektorka wydawnicza „Vogue Polska”.

Zobacz: Ina Lekiewicz nową redaktor naczelną "Vogue Polska"

18 podcastów „Vogue Polska”

W nowej ofercie podcastów dostępnych będzie 18 formatów poruszających tematy związane z uniwersum „Vogue Polska”. Treści kulturalne, rozmowy o modzie, tożsamości, stylu życia, psychologii, a nawet „Podcast o podcastach”.

Nowe nagrania dostępne będą już od piątku 11 marca na stronie i w aplikacji „Vogue Polska”. Dodatkowo wydawca udostępni je bezpłatnie na platformach Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts i Youtube. Nowe podcasty to produkcje własne wydawcy „Vogue Polska”, który poza premierowymi formatami wciąż rozwija treści audio jako produkt reklamowy.

– Podcasty produkowane z partnerami nadal są i będą częścią naszej oferty reklamowej. Wierzymy, że sukces produkcji redakcyjnych będzie wspierać rozwój komercyjnych treści. Cały czas walczymy o uwagę naszych odbiorców. Chcemy, żeby było ich jak najwięcej, to oczywiste, ale też staramy się, żeby spędzali z nami jak najwięcej czasu i regularnie do nas wracali. Podcasty budują zaangażowanie użytkowników, a to ono jest dla nas kluczowe. I nie tylko dla nas: na wysoce konkurencyjnym rynku reklamy cyfrowej klienci coraz uważniej przyglądają się temu, do jakiej grupy odbiorców mówią, jakie są ich potrzeby i zwyczaje. Model biznesowy Vogue.pl od początku opierał się o reklamę natywną, akcje specjalne, innowacyjne myślenie. Wierzymy, że inwestycja w podcasty to kontynuacja tej strategii – komentuje Hanna Rydlewska.

Zobacz: Wrześniowy numer „Vogue Polska” pod kierownictwem nowej naczelnej w odświeżonej formule

Lista nowych podcastów „Vogue Polska”

About Time
Prowadząca: Anna Jurgaś
Opis: Rozmowy z ekspertami, autorytetami wyznaczającymi trendy, których celem ma być edukacja w dziedzinie zrównoważonego życia, uświadamianie, prowokowanie do myślenia, wspieranie w rozwoju osobistym. Podcast prowadzi Anna Jurgaś, dziennikarka, współzałożycielka StyleSpot.pl i gospodyni programu „Becoming a Sustainable Leader”.

Z przyjemnością: O (pop)kulturze
Prowadzące: Anna Konieczyńska i Anna Tatarska
Cykl programów rozgrywających się w świecie filmu. Prowadzące – krytyczka filmowa Anna Tatarska oraz Anna Konieczyńska, redaktorka Vogue.pl – sięgają zarówno po nowości, jak i klasyki, które są dostępne w kinach lub na platformach streamingowych. Odcinki będą nawiązywać do tego, co nowe, ale też do historycznych przedstawień danego tematu (np. miłość, śmierć).
 
Jak ona to robi
Prowadząca: Anna Sańczuk

Rozmowy z kobietami, które realizują pozytywne scenariusze. Anna Sańczuk spotka się z osobami, które tworzą, są sprawcze, poszukujące, budują własne światy, przełamują stereotypy, zmieniają życie albo przytulają je do serca – wybierają własną drogę.  

Szturm sztuk
Prowadząca: Anna Theiss

Każdy odcinek, z udziałem gościa, będzie miał formułę komentarza do jakiegoś zjawiska z pola sztuki lub rynku sztuki współczesnej – z odnośnikiem do historii. W myśl: współczesność tylko odmienia przez przypadki rzeczy i zjawiska, które kiedyś już się wydarzyły. Na nowo i w nowym języku. Program prowadzi dziennikarka i krytyczka sztuki Anna Theiss.
 
Archigłosy
Prowadząca: Beata Chomątowska

Podcast będzie poświęcony rozmaitym zjawiskom z zakresu architektury i designu, od ogółu do szczegółu: znajdzie się w nim miejsce dla trendów w tej dziedzinie, niuansów związanych z poszczególnymi stylami architektonicznymi, biografiami twórców i zbliżeniami na pojedyncze budynki czy zjawiska. Gośćmi Beaty Chomątowskiej będą eksperci, architekci, historycy sztuki.

Słowo za słowo
Prowadząca: Maria Fredro-Smoleńska

Redaktor naczelna wydawnictwa OsnoVa Maria Fredro-Smoleńska porozmawia z gośćmi o najnowszych tytułach, zajrzy za kulisy świata literatury, przyjrzy się zawodowi tłumacza oraz ważnym i popularnym zagadnieniom poruszanym w wybranych książkach.
 
Wehikuł Harel
Prowadząca: Harel

Podróż wehikułem czasu po latach współczesnych. Raz wylądujemy w roku 1996 i przyjrzymy się ówczesnym trendom, innym razem zawędrujemy do 2008 i obserwować będziemy nowo powstające blogi. Każdy rok, który odwiedzimy, prowadząca – znana blogerka Harel – będzie opisywać przez pryzmat kultowych miejsc, popularnych projektantów, zjawisk w modzie, ale też przez pryzmat własnych wspomnień.  

Podcast o podcastach
Prowadząca: Kamila Wagner

Redaktorka mody „Vogue Polska” zaprosi do studia nagraniowego najpopularniejszych podcasterów w Polsce, żeby porozmawiać z nimi o ich pasji oraz o tym, jak odnieśli sukces.

SPA czyli Super Przyjemna Audycja
Prowadzące: Kamila Wagner i Agnieszka Zygmunt

Audycja o nowych wellnessowych trendach, sposobach na ich zastosowanie w codziennym życiu. W każdym odcinku prowadzące porozmawiają z gościem.
 
W pogoni za kolacją
Prowadząca: Małgosia Minta

Podcast kulinarno-podróżniczy, którego bohaterami są restauracje tak ciekawe i smaczne, że warto dla nich spakować się w samochód lub samolot. Każdy odcinek poświęcamy jednemu miejscu. Prowadzi znana krytyczka i dziennikarka kulinarna Małgosia Minta.
   
Open Mike
Prowadzący: Mike Urbaniak

Tęczowy podcast, który kręci się wokół tematyki queer i feminizmu. Mike Urbaniak porozmawia z gośćmi o inności, niedopasowaniu, wędrówce pod prąd, o wszystkim, co nie pasuje do konserwatywnego świata heteroseksualnego białego mężczyzny.

Równowaga
Prowadząca: Marieta Żukowska

Rozmowy o równowadze, well-beingu, o tym, co poprawia jakość naszego życia w tych trudnych czasach. Aktorka Marieta Żukowska zabiera słuchaczy w podróż, która ma ukoić zmysły i dać chwilę wytchnienia.

Osobiste rozmowy holistyczne
Prowadząca: Orina Krajewska

Rozmowy aktorki Oriny Krajewskiej z terapeutami, lekarzami i autorami książek o zdrowiu, równowadze wewnętrznej, zdrowiu psychicznym i budowaniu wewnętrznej siły.

Pola Godot o Tarocie i wróżbach
Prowadzące: Pola Godot i Basia Czyżewska

Pola Godot i Basia Czyżewska, redaktorka Vogue.pl, rozmawiają o współczesnym renesansie wróżbiarstwa i jego korzeniach, koncentrują się na tarocie i astrologii jako dwóch różnych systemach opisywania świata.

Czas odzyskany
Prowadzący: Wojciech Engelking

Analiza nośnych idei politycznych, społecznych i kulturowych. Pisarz i eseista Wojciech Engelking przygląda się korzeniom tych koncepcji, analizuje przekazy medialne, książki, filmy i seriale związane z daną ideą/tematem. Gośćmi każdego odcinka są znawcy poruszanej dziedziny bądź ludzie zaangażowani w nią osobiście.

(Un)dressed
Prowadząca: Michalina Murawska

Audycja o modzie, w której będziemy rozmawiać o stylizacjach i kostiumach na ekranie, o wystawach mody, jakie otworzyły się lub zaraz się otworzą, o ważnych dla branży rocznicach. W zależności od charakteru i tematu nagrania zmieniać się też będzie dobór gości. Czasami będzie to rozmowa ze specjalistą w danej dziedzinie, najczęściej jednak z tzw. „fashion insajderami” – dziennikarzami, stylistami, kreatorami wizerunku.

Call to action!
Prowadząca: Zuzanna Krzątała

Zuzanna Krzątała, modelka i aktywistka, aktualnie mocno zaangażowana w pomoc uchodźcom z Ukrainy, w swoim programie „Call to action!” będzie rozmawiać z tymi, którzy na co dzień pracują na rzecz innych.

Jestem i będę
Prowadząca: Orina Krajewska

Opowieść człowieka, który relacjonuje dokładnie, co czuł i myślał, kiedy konfrontował się ze śmiertelną chorobą, ma często większą moc oddziaływania niż wypowiedź medycznego autorytetu. Podcast „Jestem i Będę” zainicjowany przez fundację „Bądź”, oddaje głos osobom, które poradziły sobie z kryzysem zdrowia.

Dołącz do dyskusji: „Vogue Polska” uruchamia 18 nowych podcastów

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Lystener
Może jakiś podcast o załatwianiu roboty znajomym czy rodzinie? Ekspertyza chyba jest.
0 0
odpowiedź
User
Elo
Kiepski czas na takie tematy. Teraz ludzie mają głowy zajęte zupełnie innymi kwestiami.
0 0
odpowiedź
User
Charceż
18 sprawności można zdobyć ;-)
0 0
odpowiedź