SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

W TVP Kultura rusza poranne pasmo dla dzieci „Animama”

TVP Kultura będzie emitować od 5 stycznia 2019 roku poranne pasmo filmów dla dzieci. „Animama” przedstawi polskie animacje z lat 70., 80. i 90.

Article

W weekendowe poranki, począwszy od 5 stycznia br. o godzinie 8.30 TVP Kultura będzie nadawać zimowe pasmo dedykowane najmłodszym widzom.

W programach znajdą się animacje do wierszy Juliana Tuwima, Jana Brzechwy i Wandy Chotomskiej, m.in. „Warzywa”, „Lokomotywa”, „Po nitce do kłębka”, „Ręce i nogi”; piosenki: „Czy wiesz co to jest?”, „Cztery słonie”; klasyczne bajki, takie jak „Jeden dzień z życia kukułki zegarowej” czy „Na krakowskim trakcie” oraz miniatury filmowe do muzyki klasycznej, m.in. „Eine Kleine Nachtmusik”.

W audycjach zostaną także zaprezentowane różne techniki animacji - rysunkowej, lalkowej, wycinankowej czy przy użyciu kolorowej soli, jak w „Pierwszej podróży Ako”.

„Animama” będzie nadawana w soboty i niedziele o godz. 8.30 w TVP Kultura.

Dołącz do dyskusji: W TVP Kultura rusza poranne pasmo dla dzieci „Animama”

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl