SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

W TVP politycy Zjednoczonej Prawicy przez 200 godzin, ci z PO siedem razy krócej

W drugim kwartale br. w kanałach Telewizji Polskiej politycy Prawa i Sprawiedliwości byli pokazywani przez niemal 170 godzin. Solidarna Polska dostała 29 godzin, a Platforma Obywatelska - 27.

Danuta Holecka i Jarosław Kaczyński w studiu "Wiadomości" Article

Jeśli zsumować obie partie tworzące koalicję rządową, okazuje się, że politycy Zjednoczonej Prawicy w II kwartale br. byli pokazywani na antenach Telewizji Polskiej przez niemal 200 godzin - wynika z kwartalnego raportu publicznego nadawcy. To spory wzrost: w styczniu, lutym i marcu było to 135 godzin.

Jeśli chodzi o samo PiS, jego politycy mogli prezentować swoje stanowiska na antenach publicznej telewizji w II kwartale przez ponad 169 godzin, z czego sama partia zajęła (w zaokrągleniu) 56 godzin, a rząd – niemal 80 godzin. Kancelaria Premiera zagospodarowała 8 godzin, a najmniej czasu antenowego przypadło Kancelarii Prezydenta: zaledwie 38 minut.

Znacznie mniej czasu dostali na prezentacje swoich stanowisk politycy Platformy Obywatelskiej, którzy w II kwartale zajęli niemal 27 godzin antenowego czasu, z czego sama partia otrzymała niemal 26 godzin. Partia Nowoczesna była reprezentowana u publicznego nadawcy w sposób symboliczny: w ciągu całego kwartału jej politycy zajęli 38 minut antenowego czasu. Inicjatywa Polska, wchodząca w skład Koalicji Obywatelskiej, w ciągu trzech miesięcy była obecna w TVP łącznie przez 15 sekund, zaś Partia Zieloni – nieco ponad trzy minuty. Łącznie więc Koalicja Obywatelska zajęła w TVP w II kwartale nieco ponad 27,5 godziny.

Jeszcze krócej pokazywano w TVP polityków Kukiz’15: zajęli oni niecałe 3,5 godziny w ciągu trzech miesięcy (wypada średnio ponad godzinę na miesiąc). Lewica Razem była obecna na antenach przez 91 minut (czyli 30 minut miesięcznie), a Partia Republikańska – 165 minut.

źródło: TVP

Jak było wcześniej?

W I kwartale br., czyli od początku stycznia do końca marca br., politycy Zjednoczonej Prawicy byli pokazywani przez 135 godzin 39 minut i 24 sekundy. Czas antenowy Koalicji Obywatelskiej wyniósł 29 godzin, 17 minut, 36 sekund. Premier Mateusz Morawiecki był w I kwartale br. w kanałach TVP pokazywany przez 10 godzin, 47 minut i 26 sekund.

Kolejne miejsca zajęły: Lewica (19 godzin, 9 minut, 25 sekund), Polskie Stronnictwo Ludowe z Unią Europejskich Demokratów (14 godzin, 36 minuty, 56 sekund), Konfederacja (4 godziny, 30 minut, 53 sekundy), Polska 2050 (1 godzina, 31 minut, 33 sekundy) i Kukiz’15 (49 minut, 12 sekund).

Słaby wynik PO wynikać może z tego, że wielu czołowych polityków w obawie przed niewygodnymi pytaniami w ogóle nie pojawia się w programach TVP, lub też profilaktycznie nie rozmawia z dziennikarzami TVP Info. Formalny bojkot TVP przez PO został zawieszony we wrześniu 2019 roku.

W 2021 r. przychody Telewizji Polskiej zwiększyły się o 7,2 proc. do 3,25 mld zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 21,7 proc. do 3,12 mld zł zysk netto skurczył się ze 198,32 do 3,89 mln zł. W br. nadawca prognozuje dalszy wzrost wpływów i kosztów i zerowy wynik netto.

Dołącz do dyskusji: W TVP politycy Zjednoczonej Prawicy przez 200 godzin, ci z PO siedem razy krócej

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl