SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wanda Buk rezygnuje z funkcji wiceministra cyfryzacji, będzie wiceprezesem PGE

Wanda Buk poinformowała, że rezygnuje ze stanowiska wiceministra cyfryzacji i po 4,5 roku pracy żegna się z administracją publiczną. Od początku września będzie wiceprezesem spółki PGE kontrolowanej przez Skarb Państwa.

Wanda Buk, fot. gov.plArticle

- Miało być na chwilę, na jeden projekt, a wyszło prawie 5 lat. Kończąc swoją przygodę z administracją dziękuję przełożonym i współpracownikom za wspaniały, intensywny czas. Miałam do Was ogromne szczęście - napisała Wanda Buk we wtorek po południu na Twitterze.

Buk funkcję wiceministra cyfryzacji objęła w lipcu 2018 roku. Jednocześnie wchodziła w skład komitetu stałego Rady Ministrów, komitetu ds. Unii Europejskiej oraz zespołu ds. programowania prac rządu.

W resorcie Wanda Buk nadzorowała biuro ministra (w zakresie spraw wynikających z nadzorowania przez ministra Projektów Polska Cyfrowa), oraz departamenty telekomunikacji i polityki międzynarodowej.

Od stycznia 2016 do połowy 2018 roku była dyrektorem Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Odpowiadała tam za realizację projektów finansowanych przez UE o wartości 10 mld zł, obejmujących m.in.: budowę infrastruktury IT i telekomunikacyjnej zapewniającej dostęp do szybkiego Internetu, rozwój usług elektronicznych o wysokiej dostępności i jakości, cyfryzację w administracji i kulturze, poprawę kompetencji cyfrowych w skali kraju ze szczególnym naciskiem na kodowanie, a także upowszechnianie podstawowej wiedzy informatycznej w różnych grupach społecznych.

Wanda Buk będzie wiceprezesem PGE

We wtorek wieczorem PGE w komunikacie giełdowym podało, że od 1 września Wanda Buk będzie wiceprezesem firmy ds. regulacji. 57,39 proc. akcji firmy należy do Skarbu Państwa.

Wanda Buk ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego i Wydziale Francuskiego Prawa Biznesowego w Université de Poitiers. W 2015 zaczęła studia doktoranckie na Akademii Obrony Narodowej (obecnie Akademia Sztuki Wojennej), w 2017 uzyskała uprawnienia adwokata.

Przed pracą w administracji była związany z kancelariami prawnymi KKMP i GWW.

Wanda Buk to kolejna osoba, która ogłosiła w tym tygodniu odejście z rządu. W poniedziałek o swojej rezygnacji poinformował wiceminister zdrowia Janusz Cieczyński, a we wtorek - minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Z rządu do spółek państwowych

Wanda Buk to kolejna osoba przechodząca z rządu do spółki państwowej. Na początku sierpnia do zarządu Enei powołani zostali w piątek Tomasz Szczegielniak (poprzednio był wiceministrem aktywów państwowych) i Tomasz Siwak (od prawie dwóch lat wiceprezes spółki Enea Wytwarzanie). W kwietniu br. prezesem Banku Pekao został Leszek Skiba, poprzednio wiceminister finansów.

W styczniu br. prezesem PGNiG został Jerzy Kwieciński, wcześniej kolejno wiceminister rozwoju, minister rozwoju i inwestycji oraz minister finansów. Natomiast na początku kwietnia obowiązki prezesa Poczty Polskiej, po rezygnacji Przemysława Sypniewskiego, przejął Tomasz Zdzikot, poprzednio wiceminister obrony narodowej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wanda Buk rezygnuje z funkcji wiceministra cyfryzacji, będzie wiceprezesem PGE

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
telekomunikacja
Powodzenia na nowej drodze życia. Byłem do Pani źle nastawiony z góry - przepraszam! Na szczęście miałem okazję przyjrzeć się niektórym Pani aktywnościom i zmienić zdanie, doceniając w szczególności wolę i zdolność do działania.
odpowiedź
User
gośc
co za małe pobory?
odpowiedź
User
sg
Mnie dziwiło, że tak rozważna i mądra osoba siedzi w pisowskim rządzie.
odpowiedź