SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Logo Warner Bros. Discovery w oprawie kanałów TVN

Kilka miesięcy po fuzji Warner Media z Discovery w oprawie kanałów TVN pojawiło się logo koncernu Warner Bros. Discovery. Logotyp można też zobaczyć w napisach końcowych wyświetlanych po programach informacyjnych i publicystycznych TVN24.

Logo Warner Bros. Discovery w oprawie TVN Article

Logo amerykańskiej firmy pojawia się m.in. w „identach” TVN i TVN7 w prawym dolnym rogu.

Na znak graficzny informujący o przynależności do Warner Bros. Discovery można trafić też podczas emisji wybranych zapowiedzi programowych oraz w napisach końcowych programów, takich jak „Kropka nad i”, „Fakty po Faktach”, emitowanych przez kanał informacyjny TVN24.

Znacznie dalej poszedł włoski oddział Warner Bros. Discovery. Logo koncernu jest wyświetlane obok logotypu kulinarnej stacji Food Network. Do niedawna podobna sytuacja miała miejsce w przypadku dokumentalno-rozrywkowego kanału DMAX. Obecnie towarzyszy jej jedynie logotyp Discovery.

Nowy właściciel TVN

W kwietniu br. koncern Discovery, Inc., czyli dotychczasowy właściciel TVN oraz AT&T Inc. ogłosiły finalizację transakcji, w wyniku której doszło do połączenia WarnerMedia i Discovery. Efektem fuzji jest powstanie wiodącego podmiotu pod nazwą Warner Bros. Discovery. Kieruje nim David Zaslav, dotychczasowy szef Discovery. Łącznie akcjonariusze AT&T otrzymali 71 proc. akcji połączonego podmiotu. Pozostała część udziałów nowej spółki należy do dotychczasowych akcjonariuszy Discovery.

Kilka tygodni później Katarzyna Kieli objęła stanowisko prezesa oraz dyrektora zarządzającego Warner Bros. Discovery w Polsce oraz dyrektora zarządzającego TVN. Fuzja dwóch koncernów pozwoli im skuteczniej rywalizować na rynku serwisów streamingowych z m.in. Netfliksem czy Disney+. Planowana jest integracja HBO Max z Discovery+ i Playerem.

Przed tygodniem informowaliśmy, że formalnym właścicielem TVN nie jest już spółka Polish Television Holding z siedzibą na lotnisku w Amsterdamie, tylko firma Discovery Communications Benelux, której biurowiec znajduje się niedaleko portu. - W ramach działań prowadzących do uproszczenia struktury naszych spółek Discovery Benelux B.V. przejęła Polish Television Holding B.V. - dotychczasową spółkę córkę. Discovery Benelux B.V jest w tej chwili jedynym akcjonariuszem TVN S.A. - poinformowało Wirtualnemedia.pl biuro prasowe TVN Warner Bros. Amerykańska firma musi kontrolować TVN przez spółkę z siedzibą w Europejskim Obszarze Gospodarczym, ponieważ wymaga tego ustawa o radiofonii i telewizji.

Dołącz do dyskusji: Logo Warner Bros. Discovery w oprawie kanałów TVN

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl