SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Warszawski oddział SDP wybrał władze. Prezesem Zbigniew Rytel, poza zarządem Popek i Jegliński

Warszawski oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w weekend wybrał swoje nowe władze. Szefem ponownie został Zbigniew Rytel.

Zbigniew Rytel, Anna Popek, fot. TVPArticle

Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze odbyło się w sobotę. Członkowie Stowarzyszenia wybrali Zbigniewa Rytela na kolejną kadencję na stanowisku prezesa.

W zarządzie warszawskiego SDP znaleźli się też Hanna Budzisz, Dorota Bogucka, Jacek Herok, Wojciech Grochowalski oraz Donat Brykczyński. Komisję rewizyjną tworzą w bieżącej kadencji: Lidia Oktaba-Ostatek, Dariusz Jaworowski, Mikołaj Juliusz Wachowicz. Ukonstytuował się także sąd dziennikarski, w składzie Elżbieta Wieteska-Czechowicz, Zenon Nowak i Andrzej Dramiński.

W poprzedniej kadencji, rozpoczętej na początku 2018 roku, członkami zarządu oprócz wybranych na kolejny okres Zbigniewa Rytela i Hanny Budzisz byli Anna Popek (pełniła funkcję sekretarza) i Elżbieta Ruman.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W połowie października br. wybrano także nowy zarząd główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Prezesem został ponownie Krzysztof Skowroński, na to stanowisko kandydowali też Aleksandra Rybińska-Wróbel i Zbigniew Rytel.

Ponadto do zarządu głównego SDP wybrani zostali Hubert Bekrycht, Agnieszka Borowska, Maria Giedz, Witold Gadowski, Joanna Hajdasz, Andrzej Klimczak, Sonia Kwaśny, Wanda Nadobnik, Mariusz Pilis, Wojciech Pokora, Grzegorz Radzicki i Aleksandra Tabaczyńska. Gadowski, Hajdasz i Pilis są w zarządzie kolejną kadencję. Z władzami organizacji pożegnali się natomiast Aleksandra Rybińska, Jadwiga Chmielowska, Piotr Legutko, Stefan Truszczyński, Tadeusz Woźniak, Ireneusz Bruski, Maria Gietz i Marek Palczewski.

Na początku listopada podczas pierwszego swojego posiedzenia zarząd główny SDP zaapelował do Agnieszki Borowskiej o rezygnację z zasiadania w zarządzie głównym, po tym jako Borowska skrytykowała plan sprzedaży przez organizację części nieruchomości.

Dołącz do dyskusji: Warszawski oddział SDP wybrał władze. Prezesem Zbigniew Rytel, poza zarządem Popek i Jegliński

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl