SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wiceminister aktywów państwowych wśród laureatów nagród Telewizji wPolsce, galę wsparło 20 państwowych spółek

Podczas gali Telewizji wPolsce (Fratria) nagrody Złota Kamera otrzymali m.in. minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg, wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka i szef gabinetu politycznego ministra sprawiedliwości Marcin Sławecki. Wydarzenie wsparło 20 podmiotów należących do Skarbu Państwa, z których duża część jest nadzorowana przez Ministerstwo Aktywów Państwowych.

 

Laureaci Złotych Kamer Telewizji wPolsce w 2022 r. i przedstawiciele Fratrii, fot. wPolsceArticle

- Jest to moja pierwsza nagroda, którą otrzymałem. Tym bardziej jest mi niezmiernie miło, że otrzymuje ją od środowiska patriotycznego, które nie tylko ma na sztandarach wolność, uczciwość i rzetelność, ale przede wszystkim ma Polskę w sercu - stwierdził wiceminister Andrzej Śliwka, odbierając Złotą Kamerę.

- Bardzo jeszcze raz dziękuję redakcji telewizji wPolsce, jak i zarządowi grupy Fratria za te wyróżnienie. Nie byłoby tego wyróżnienia, gdyby nie zaufanie i możliwość współpracy z panem premierem Sasinem, za co bardzo dziękuję - dodał.

Oprócz niego, minister Marleny Maląg i Marcina Sławeckiego nagroda została wręczona marszałkowi województwa podlaskiego dr. Arturowi Kosickiemu. Złote Kamery są przyznawane osobom zaangażowanym w sprawy Polski.

Wśród wcześniejszych laureatów Złotych Kamer przeważają politycy obozu rządzącego oraz menedżerowie z państwowych spółek i instytucji. Przed rokiem nagrody otrzymali minister rolnictwa Grzegorz Puda, wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk, rzecznik rządu Piotr Müller, posłanka Solidarnej Polski Aleksandra Szczudło i prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Karol Nawrocki, a w sierpniu 2020 roku - wiceprezes Ekstraklasy Marcin Mastalerek, zaangażowany w kampanię wyborczą Andrzeja Dudy, szef komitetu wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Anna Schmidt-Rodziewicz, wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł i wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński.

Telewizja wPolsce zaczęła nadawanie w czerwcu 2017 roku - początkowo wyłącznie w internecie, a z czasem trafiła do oferty operatorów satelitarnych i kablowych. Według danych Nielsen Audience Measurement w lipcu br. miała 0,03 proc. udziału w rynku oglądalności, wobec 0,02 proc. rok wcześniej.

Fratria z budżetami marketingowymi podmiotów państwowych

Wtorkową galę Telewizji wPolsce wsparło 20 państwowych podmiotów. Partnerem głównym był Orlen, partnerami strategicznymi - Bank Pekao i PKO BP, partnerami głównymi - BGK, Enea, PGE, Grupa Azoty, PGNiG, KGHM, Grupa Lotos, PZU i Totalizator Sportowy, partnerami - Alior Bank, Agencja Rozwoju Przemysłu, Lasy Państwowe, PKP i Tauron, a partnerami wspierającymi - PERN, PGNiG Termika i Wody Polskie.

Z sektora prywatnego status partnera miało Accenture, a partnera wspierającego - Kasa Stefczyka.

Podobny zestaw partnerów wspierał zorganizowaną w kwietniu br. galę tygodnika „Sieci”, na której statuetkę Człowiek Wolności 2021 odebrał prezes PiS Jarosław Kaczyński. Partnerami wydarzenia było 16 podmiotów państwowych i dwie firmy prywatne. Natomiast w sierpniu 2020 roku galę Złotych Kamer Telewizji wPolsce wsparło wyłącznie 11 państwowych podmiotów.

Z kolei jesienią 2020 roku laureatem nagrody Złoty Kompas, którą przyznaje wydawany przez Fratrię miesięcznik „Gazeta Bankowa”, został minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Partnerami tamtej nagrody było 17 państwowych spółek i instytucji.

Od przejęcia władzy jesienią 2015 roku przez Zjednoczoną Prawicę firmy i instytucje państwowe przeważają także wśród reklamodawców w mediach należących do Fratrii.

W ub.r. spółka zanotowała spadek przychodów o 6 proc. do 34,39 mln zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 2,7 proc. jej zysk netto zmalał z 7,14 do 4,59 mln zł. Przychody reklamowe zmniejszyły się z 29,29 do 27,17 mln zł, a ich udział w łącznych wpływach wydawcy - z 84 do 79 proc.

Dołącz do dyskusji: Wiceminister aktywów państwowych wśród laureatów nagród Telewizji wPolsce, galę wsparło 20 państwowych spółek

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl