SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wirtualna Polska z lepszą rekomendacją giełdową, analitycy spodziewają się kolejnych przejęć

Haitong Banku, w raporcie z 20 kwietnia, podwyższyli rekomendację dla Wirtualnej Polski do "kupuj" z "neutralnie", ale obniżyli cenę docelową akcji spółki do 137 zł z 156,6 zł.

Article

- Naszą rekomendację zmieniamy ze względu na wyższy RFR, obniżenie wyceny spółek porównywalnych z branży online/e-commerce oraz obniżenie naszych prognoz EBITDA na lata 22E/23E o 3 proc./3 proc. ze względu na nasilającą się presję kosztową i słabsze wyniki spółek e-commerce Domodi / Homebook / Totalmoney.pl / Extradom. Z drugiej strony, oczekujemy dwucyfrowego wzrostu na wysokomarżowym rynku reklamy internetowej, kontynuacji odbicia w segmencie turystycznym e-commerce (Wakacje .pl, Nocowanie .pl) oraz wysokiej dynamiki w Superauto24 .pl - napisano.

Podkreślono, że „Wirtualna Polska już w przeszłości udowodniła swoją skuteczność komercyjną oraz pozycję lidera na rynku reklamy online”.

- To powinno pozostać jej kluczowym atutem w oczach reklamodawców w momencie nadejścia spowolnienia. Z tego powodu też oczekujemy, że WPL nadal będzie w stanie wyprzedzać konkurencję na rynku reklamy online, nawet mimo mało przewidywalnego otoczenia gospodarczego. Spodziewamy się również odbicia w segmencie turystycznym Wirtualnej Polski, ale jednocześnie pewnej presji w pozostałych obszarach. Inwestycja w Restaumatic jest pierwszym przejęciem spółki od 2018 roku, a wyraźnie niższe wyceny w segmencie e-commerce i małe zadłużenie mogą motywować Wirtualną Polskę do kolejnych akwizycji w najbliższym czasie - dodano.

Na początku kwietnia Wirtualna Polska uzgodniła pośrednie przejęcie ok. 12 proc. udziałów firmy Restaumatic oferującej w modelu SaaS system do obsługi zamówień, sprzedaży i zarządzania restauracjami. Transakcja zostanie sfinalizowana po uzyskaniu zgody prezesa UOKiK.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Prognoza wpływów i zysku grupy Wirtualna Polska w 2022 roku

Haitong Bank prognozuje, że w pierwszym kwartale przychody grupy kapitałowej Wirtualna Polska ogółem wyniosą 205 mln zł, (+15 proc. rdr), w tym przychody online 194 mln zł, (+14 proc. rdr), e-commerce 65 mln zł, (+33 proc. rdr), zakupy internetowe 23 mln zł i telewizja 6 mln zł.

Przewidują także, że skonsolidowany zysk EBITDA wyniesie w tym okresie 66,7 mln zł, (+17 proc. rdr), a skorygowane EBITDA 67,7 mln zł, (+11 proc. rdr). Pozytywny wpływ na wyniki pierwszego kwartału będzie miało rozliczenie z eSky .pl w wysokości 7,2 mln zł. W związku z tym oczekują wyniku netto na poziomie 36,2 mln zł, (+37 proc. rdr) lub skorygowanego wyniku netto na poziomie 30,4 mln zł (+15 proc. rdr).

W ub.r. holding Wirtualna Polska osiągnął wzrost przychodów sprzedażowych o 38 proc. do 872,24 mln zł i zysku netto z 81,7 do 187,8 mln zł. Mocno wzrosły wpływy z reklam internetowych, natomiast sprzedaż Wakacje.pl była nadal o jedną piątą niższa niż w 2019 roku.

Niedawno firma zaczęła udostępniać wszystkim reklamodawcom panel WP Ads do samodzielnego zarządzania kampaniami. W br. chce wypłacić 35,3 mln zł dywidendy, po 1,20 zł na akcję.

Dołącz do dyskusji: Wirtualna Polska z lepszą rekomendacją giełdową, analitycy spodziewają się kolejnych przejęć

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl