SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wirtualna Polska z mniejszą rezerwą na sprawy sądowe

Holding Wirtualna Polska w pierwszych trzech kwartałach br. zmniejszył o 182 tys. zł rezerwy na sprawy sądowe. Wydawca najczęściej musi przepraszać za publikacje Pudelka.

Article

W sprawozdaniu Wirtualnej Polski nie podano, ile wynoszą rezerwy na sprawy sądowe po obniżeniu o 182 tys. zł. Zaznaczono natomiast, że w przypadku każdego sporu sądowego, w którym firma zostaje pozwana, rezerwa jest tworzona „w oparciu o jego stan faktyczny i szacunek kosztów przygotowany przez prowadzący ją dział prawny”.

Rezerwy są ujmowane w wysokości roszczeń i kosztów sądowych, jakie zdaniem firmy są prawdopodobne do zasądzenia.

Wirtualna Polska dodała, że obecnie nie toczą się żadne postępowania sądowe, arbitrażowe lub przed organem administracji dotyczące zobowiązań lub wierzytelności firmy ani jej spółek zależnych o wartości przekraczającej 10 proc. kapitałów własnych WP.

Wirtualna Polska jest pozywana m.in. w związku z publikacjami w jej serwisach, zazwyczaj chodzi o ochronę dóbr osobistych bohaterów tekstów. W przypadku przegranych często zdarza się, że wydawca musi też publikować przeprosiny.

W ostatnich latach najwięcej takich przeprosin dotyczyło tekstów w serwisie show-biznesowych Pudelek. W pierwszej połowie listopada na jego stronie głównej widoczne były przeprosiny dla aktorki Katarzyny Glinki nieprawdziwe informacje i sugestie o niej w szeregu tekstów zamieszczonych w latach 2008-2016.

Natomiast w lipcu br. za podobne naruszenia dóbr osobistych wydawca i redakcja Pudelka przepraszali byłego premiera Kazimierza Marcinkiewicza.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W trzecim kwartale br. holding Wirtualna Polska osiągnął wzrost przychodów sprzedażowych o 47,1 proc. do 225,1 mln zł i zysku netto z 26,55 do 54,87 mln zł. Wpływy jego spółki zależnej Wakacje.pl były już podobne jak w trzecim kwartale 2019 roku, natomiast pogorszyły się wyniki Telewizji WP.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wirtualna Polska z mniejszą rezerwą na sprawy sądowe

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl