SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polsat nowym liderem, duży spadek TVP1 - udany tydzień Polsat News. „M jak miłość”, „Fakty” i „Na dobre i na złe” hitami

Największą widownię w zeszłym tygodniu zgromadziły: „M jak miłość”, „Fakty” oraz „Na dobre i na złe”. Nowym liderem oglądalności wśród stacji w 4+ został Polsat, udział tzw. „wielkiej czwórki” zwiększył się o 0,55 pkt. proc. - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.

„M jak miłość”; fot. MTL Maxfilm Article

W minionym tygodniu - od 14 do 20 lutego - najwięcej widzów zgromadził poniedziałkowy odcinek serialu „M jak miłość”. Miał średnio 3,56 mln osób. Udział stacji w tym czasie wyniósł 27,32 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

„Fakty” na czele dzienników

Najchętniej oglądanym programem informacyjnym były „Fakty” TVN, które 20 lutego na antenie stacji obejrzało 2,99 mln widzów (22,26 proc. udziału). Była to druga topowa pozycja programowa w rankingu.

Drugie pod względem oglądalności wśród dzienników były „Wiadomości” TVP1, które zgromadziły 2,27 mln widzów (emisja 16 lutego; 4. pozycja w ogólnym rankingu). W zestawieniu top 20 na 5 pozycji uplasował się „Teleexpress” TVP1 z 2,22 mln oglądających (wtorkowe wydanie), a 7. były „Wydarzenia” Polsatu (2,05 mln; czwartek).

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Trzecie miejsce w ogólnym rankingu zajmuje nadany w TVP2 serial „Na dobre i na złe”. Produkcję w środę w stacji śledziło średnio 2,34 mln widzów, co przełożyło się na 18,81 proc. udziału.

Polsat nowym liderem

Udział liderującego Polsatu wśród wszystkich widzów w zeszłym tygodniu wyniósł 8,50 proc. Wynik stacji zmniejszył się o 0,05 pkt. proc. Stacja na pozycję lidera awansowała z miejsca drugiego.

Z trzeciej na drugą lokatę awansowała TVP2, która miała 8,49 proc. udziału (wzrost o 0,41 pkt. proc.).

Podium uzupełnia TVP1, która spadła z pozycji lidera. Udział stacji w zeszłym tygodniu wyniósł 7,93 proc. (w dół o 0,80 pkt. proc.). Z kolei wynik czwartego TVN wyniósł 7,17 proc. (- 0,11 pkt. proc.).

Łączny udział tzw. „wielkiej czwórki” w zeszłym tygodniu w porównaniu do poprzedniego zmniejszył się z 32,64 proc. do 32,09 proc.

TVN24 na czele stacji newsowych, wyraźny wzrost Polsat News

Piąty był kanał TVN24, którego udział wzrósł o 0,10 pkt. proc. do 5,30 proc. Szóste było TVP Info (stacja miała 4,99 proc. udziału; + 0,54 pkt. proc.). Wśród czołowych stacji informacyjnych z 14. na 11. miejsce awansował Polsat News (1,88 proc.; do góry o 0,33 pkt. proc.).

Dołącz do dyskusji: Polsat nowym liderem, duży spadek TVP1 - udany tydzień Polsat News. „M jak miłość”, „Fakty” i „Na dobre i na złe” hitami

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl