SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP Info nowym liderem tygodnia, TVN24 na trzecim miejscu. „M jak miłość”, „Wiadomości” i „Fakty” hitami

Największą widownię w zeszłym tygodniu zgromadziły: „M jak miłość”, „Wiadomości” oraz „Fakty”. Nowym liderem oglądalności wśród stacji w 4+ zostało TVP Info. Na trzecie miejsce awansowało TVN24, a na siódme Polsat News - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.

Kadr ze stacji TVP Info Article

W minionym tygodniu - od 21 do 27 lutego - najwięcej widzów zgromadził poniedziałkowy odcinek serialu „M jak miłość”. Miał średnio 3,54 mln osób. Udział stacji w tym czasie wyniósł 26,91 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

„Wiadomości” na czele dzienników

Najchętniej oglądanym programem informacyjnym były „Wiadomości” TVP1, które 27 lutego na antenie stacji obejrzało 3,03 mln widzów (20,62 proc. udziału). Była to druga topowa pozycja programowa w rankingu.

Drugie pod względem oglądalności wśród dzienników były „Fakty” TVN, które zgromadziły 2,96 mln widzów (emisja 27 lutego; 3. pozycja w ogólnym rankingu). W zestawieniu top 20 na 6 pozycji uplasował się „Teleexpress” TVP1 z 2,20 mln oglądających (piątkowe wydanie), a 10. były „Wydarzenia” Polsatu (2,06 mln; czwartek).

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Czwarte miejsce w ogólnym rankingu zajęło orędzie prezydenta, które w TVP1 w czwartkowy wieczór obejrzało 2,55 mln osób. SHR% wyniósł 17,80 proc.

Czołowa piątkę uzupełnia nadany w TVP2 serial „Na dobre i na złe”. Produkcję w środę w stacji śledziło średnio 2,32 mln widzów, co przełożyło się na 18,61 proc. udziału.

TVP Info nowym liderem

Udział liderującego TVP Info wśród wszystkich widzów w zeszłym tygodniu wyniósł 9,40 proc. Wynik stacji zwiększył się o 4,41 pkt. proc. Stacja na pozycję lidera awansowała z miejsca szóstego.

Z trzeciej na drugą lokatę awansowała TVP1, która miała 8,94 proc. udziału (wzrost o 1,01 pkt. proc.).

Podium uzupełnia kanał TVN24, który awansował z miejsca piątego. Udział stacji w zeszłym tygodniu wyniósł 8,56 proc. (do góry o 3,26 pkt. proc.).

Wynik czwartego Polsatu wyniósł 7,70 proc. (- 0,80 pkt. proc.). Stacja spadła z pozycji lidera. Z drugiej na piątą lokatę spadła TVP2 (w dół o 1,43 pkt. proc. do 7,06 proc.). Z kolei z miejsca czwartego na szóste spadł TVN (- 0,30 pkt. proc. do 6,87 proc.).

Wśród czołowych stacji informacyjnych z 11. na 7. miejsce awansował Polsat News (4,21 proc.; do góry o 2,33 pkt. proc.). W ostatnich dniach kanały informacyjne obszernie relacjonują wydarzenia związane z atakiem Rosji na Ukrainę, który rozpoczął się w czwartek, 24 lutego.

Łączny udział tzw. „wielkiej czwórki” w zeszłym tygodniu w porównaniu do poprzedniego zmniejszył się z 32,09 proc. do 30,57 proc.

Dołącz do dyskusji: TVP Info nowym liderem tygodnia, TVN24 na trzecim miejscu. „M jak miłość”, „Wiadomości” i „Fakty” hitami

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl