SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Powstaną centra logistyczne Zalando w Bydgoszczy i Białych Błotach. Ponad 4 tysiące nowych miejsc pracy

Platforma Zalando zapowiedziała budowę nowych centrów logistycznych w Polsce. Ośrodki zostaną uruchomione w Bydgoszczy i Białych Błotach, będą obsługiwały klientów w Polsce i sąsiednich krajach. Obie inwestycje mają stworzyć ponad 4 tysiące nowych miejsc pracy.

Article

Zalando, obecna także polskim internecie modowa platforma e-commerce poinformowała, że otworzy dwa centra logistyczne w Polsce. Jedno z nich powstaje już teraz w podbydgoskich Białych Błotach, budowa drugiego – w samej Bydgoszczy – rozpocznie się na początku 2022 r. Inwestycja ma poszerzać europejską sieć logistyczną grupy i być odpowiedzią na rosnącą popularność klubu zakupowego Zalando – Zalando Lounge.

Nowe miejsca pracy

Zgodnie z zapowiedzią centrum logistyczne w Bydgoszczy będzie posiadało łączną powierzchnię 140 tys. m2 z uwzględnieniem obiektów biurowych. Liczba zatrudnionych w nim pracowników w perspektywie długoterminowej wyniesie do 3,5 tys. osób. Otwarcie obiektu planowane jest na drugi kwartał 2023 r.

Czytaj także: David Roberts: z Zalando na szefa technologii i produktu w Allegro 

Z kolei centrum w Białych Błotach, będące już na etapie budowy, zajmie ponad 100 tys. m2 i dostarczy dodatkową powierzchnię magazynową. Zatrudnienie w nim znajdzie ok. 800 pracowników. Otwarcie przewidziano na marzec 2022 r.

Zalando obiecuje, że w obu ośrodkach zostaną wykorzystane proekologiczne rozwiązania, takie jak m.in. wzmocniona izolacja termiczna budynków, stacje ładowania samochodów elektrycznych, gromadzenie i redystrybucja wody deszczowej – zgodne z oceną zrównoważonego rozwoju BREEAM na poziomie „Excellent”.

Firma wyjaśnia, że na wybór miasta Bydgoszcz i jego okolic do budowy nowych centrów logistycznych wpłynęła m.in. bliskość do klientów w Polsce i na innych okolicznych rynkach. Za lokalizacją inwestycji przemawiały również takie czynniki, jak potencjał pracowniczy regionu oraz położenie w niedalekiej odległości od innych obiektów Zalando w Polsce, pozwalające na lepszą synergię projektową.

- Inwestycja w Bydgoszczy i jej okolicach pozwoli nam poszerzyć naszą europejską sieć logistyczną oraz wesprzeć rozwój klubu zakupowego Zalando Lounge, który stał się popularny wśród klientów na wszystkich naszych rynkach – w tym, w szczególności, w Polsce – wyjaśnia w komunikacie Martin Rost, starszy wiceprezes Offprice w Zalando. - Po raz pierwszy będziemy mieć dwa centra logistyczne w jednym mieście, co jest unikalne dla naszej sieci logistycznej. Zapewni nam to możliwość wyzwolenia nowego potencjału w zakresie tworzenia sprawnie współpracujących zespołów, aby zapewnić jeszcze większą wygodę naszym klientom.

Wraz z budową nowych centrów zaplanowane są dodatkowe inwestycje realizowane w porozumieniu z lokalnymi władzami, w tym renowacja i budowa nowych odcinków dróg w pobliżu powstających obiektów Zalando.

Centra w Bydgoszczy i Białych Błotach to kolejne inwestycje Zalando w Polsce po obiektach w Gryfinie, Olsztynku i Głuchowie (Łódź).

Czytaj także: Daniel Rogiński general managerem Zalando

Dołącz do dyskusji: Powstaną centra logistyczne Zalando w Bydgoszczy i Białych Błotach. Ponad 4 tysiące nowych miejsc pracy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl