SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Boniek, Prachniak i Sawicki założyli agencję zarządzającą wizerunkiem celebrytów

Związani do niedawna z Polskim Związkiem Piłki Nożnej Zbigniew Boniek, Agnieszka Prachniak i Maciej Sawicki uruchomili agencję Ganador, która zajmuje się kompleksową obsługą marketingową znanych osób. Prachniak i Sawicki nadal będą pracować w youtube’owym Kanale Sportowym.

Maciej Sawicki i Agnieszka Prachniak Article

Agencja Ganador oferuje znanym osobom m.in. nawiązywanie współprac reklamowych oraz obsługę sponsoringową i marketingową. Zamierza też przygotowywać programy licencyjne z wykorzystaniem znanych marek.

Pierwszymi klientami agencji są dziennikarze Tomasz Smokowski, Mateusz Borek i Krzysztof Stanowski (wszyscy są związani z Kanałem Sportowym, Stanowski jest też właścicielem i szefem Grupy Weszło), były piłkarz Sebastian Mila (na stałe współpracujący z TVP Sport) oraz Zbigniew Boniek, współwłaściciel agencji.

- Docelowo chcemy współpracować ze znanymi postaciami także z innych branż, potrzebującymi wsparcia w budowaniu i komercjalizacji wizerunku. Jesteśmy ze środowiska sportowego, więc zaczęliśmy od niego budowę portfolio - powiedziała Agnieszka Prachniak portalowi Wirtualnemedia.pl.

Prachniak i Sawicki zostają w Kanale Sportowym

Zbigniew Boniek od jesieni 2012 do sierpnia br. był prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej, wiosną br. został wiceprezydentem UEFA. Z racji popularności jako były piłkarz wystąpił w wielu kampaniach, w 2019 roku reklamował sieć telekomunikacyjną Play, a wiosną 2018 roku promował piwo Tyskie.

Agnieszka Prachniak i Maciej Sawicki rozstali się z PZPN krótko po odejściu Bońka z funkcji prezesa. Prachniak była tam m.in. szefową marketingu i sponsoringu, a Sawicki - sekretarzem generalnym.

Oboje dołączyli do zespołu Kanału Sportowego: Maciej Sawicki zastąpił Tomasza Smokowskiego na stanowisku prezesa, a Agnieszka Prachniak została dyrektorem ds. rozwoju biznesu.

- Agencja marketingowa Ganador to aktywność dodatkowa, ustaliliśmy ją z właścicielami Kanału Sportowego. Operacyjnie jesteśmy dalej w Kanale Sportowym - przekazała nam Prachniak.

Dołącz do dyskusji: Boniek, Prachniak i Sawicki założyli agencję zarządzającą wizerunkiem celebrytów

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl