SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wojna na Ukrainie bez większego wpływu na poparcie partii

Inwazja Rosji na Ukrainę nie ma znaczącego wpływu na wyniki popularności partii politycznych w Polsce. W nowym sondażu Research Partner Zjednoczona Prawica wyprzedza Koalicję Obywatelską i Polskę 2050 Szymona Hołowni.

Jarosław Kaczyński, fot. sejm.gov.pl Article

W dniach 11-14 marca 2022 r. firma Research Partner przeprowadziła na panelu Ariadna kolejne badanie preferencji politycznych Polaków.

Porównanie wyników sprzed rozpoczęcia wojny na Ukrainie z momentem jej wybuchu oraz sytuacją bieżącą pokazują, że konflikt zbrojny za naszą wschodnią granicą nie wpływa znacząco na wyniki popularności partii politycznych i mieszczą się one w granicach błędu statystycznego (3 pkt. proc.).

Zjednoczona Prawica przed Koalicję Obywatelską i Polską 2050

Gdyby wybory miały odbyć się w najbliższą niedzielę, to najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica, na którą zagłosowałoby 31,4% respondentów. Poparcie dla Koalicji Obywatelskiej wynosi 25,8%, a Polski 2050 Szymona Hołowni - 10,4%.

Lewica i Konfederacja w parlamencie, poza nim PSL i Kukiz'15

W parlamencie znalazłaby się Lewica, która uzyskałaby 8,2% głosów, a także Konfederacja, z poparciem 7,6%. Pozostałe partie znalazłyby się poza parlamentem. 9,2% badanych nie zdecydowało, na kogo oddać swój głos.

Szacowana frekwencja wyborcza wyniosłaby 62%.

Ostatnie badanie zostało przeprowadzone przez Research Partner na Panelu Badawczym Ariadna w dniach 11-14 marca 2022 r., na ogólnopolskiej próbie 1059 osób w wieku 18+, dobranej według reprezentacji w populacji Polaków dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

Dołącz do dyskusji: Wojna na Ukrainie bez większego wpływu na poparcie partii

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl