SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zjednoczona Prawica, KO i Polska 2050 ze spadkami poparcia. Duży wzrost niezdecydowanych

W najnowszym sondażu Research Partner wiodące partie polityczne zanotowały spadki poparcia. To efekt dużego wzrostu odsetka niezdecydowanych.

PAP / Jakub KamińskiArticle

W dniach 8-11 kwietnia 2022 r. firma Research Partner przeprowadziła na panelu Ariadna kolejne badanie preferencji politycznych Polaków.

Gdyby wybory miały odbyć się w najbliższą niedzielę, to najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica, na którą zagłosowałoby 32,7% respondentów (-0,9 pkt. proc. w stosunku do poprzedniej fali badania).

Poparcie dla Koalicji Obywatelskiej spadło do 23,3% (-0,9 pkt. proc.), natomiast Polska 2050 Szymona Hołowni odnotowała spadek o 0,2 pkt. proc., do 11,6%. W parlamencie znalazłaby się także Konfederacja z poparciem 6,3% (-1,7 pkt. proc.) oraz Lewica, która uzyskałaby 6,1% głosów (-0,3 pkt. proc.). Pozostałe partie znalazłyby się poza parlamentem.

Spadki popularności wiodących partii politycznych wynikają głównie z dużego wzrostu niezdecydowanych. Aż 12,7% badanych nie mogło się zdecydować, na kogo oddać swój głos (9,6% w poprzedniej fali badania).

Szacowana frekwencja wyborcza wyniosłaby 60%.

Badanie zostało przeprowadzone przez Research Partner na Panelu Badawczym Ariadna w dniach 8-11 kwietnia 2022 r., na ogólnopolskiej próbie 1055 osób w wieku 18+, dobranej według reprezentacji w populacji Polaków dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

Dołącz do dyskusji: Zjednoczona Prawica, KO i Polska 2050 ze spadkami poparcia. Duży wzrost niezdecydowanych

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl