SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zmiana w radzie nadzorczej Ruchu, w składzie menedżerka z PZU

Do rady nadzorczej Ruchu powołana została Iwona Zatorska-Pańtak, dyrektor biura nadzoru korporacyjnego w Grupie PZU. To kolejna w br. zmiana w składzie rady nadzorczej Ruchu.

fot. Ruch Article

Iwona Zatorska-Pańtak w radzie nadzorczej Ruchu zastąpiła Agnieszkę Zalewską, która była członkinią rady od końcówki 2020 roku.

Zatorska-Pańtak od połowy ub.r. pracuje w Grupie PZU jako dyrektor biura nadzoru korporacyjnego. Przedtem przez prawie siedem lat była dyrektor działu relacji korporacyjnych w Giełdzie Papierów Wartościowych, a wcześniej przez 14 lat pracowała w Ministerstwie Skarbu Państwa, m.in. jako szefowa wydziału.

W przeszłości była członkinią rad nadzorczych państwowej Agencji Rozwoju Przemysłu i Towarowej Giełdy Energii.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Wiosną br. do rady nadzorczej Ruchu powołani zostali Monika Standziak-Koresh, Renata Maroszek, Urszula Kowalczyk i Paweł Tymczyszyn. Od jesieni 2020 w radzie jest Barbara Hajdas, a od wiosny 2020 roku Robert Harasimiuk.

Od wiosny ub.r. prezesem spółki jest Łukasz Porażyński, dyrektor ds. międzynarodowych synergii handlowych w Orlenie. W zarządzie są też Bartosz Bielak (od końcówki 2020 roku) i powołany jesienią ub.r. Rafał Bałazy, poprzednio prezes spółki Orlen Baltics Retail.

W listopadzie 2020 roku w ramach podwyższenia kapitału zakładowego Ruchu Orlen objął 109,29 mln jego akcji po 1,83 zł za sztukę. Stał się właścicielem 64,94 proc. kapitału firmy, płacąc 130 mln zł. Z kolei PZU i PZU Życie objęły 29 proc. akcji Ruchu (płacąc 58 mln zł), a spółka Alior Banku - 6 proc. (za 12 mln zł). To realizacja umowy inwestycyjnej z czerwca ub.r. Spółka zależna Aliora przejęła wtedy Ruch za symboliczną złotówkę od Lurena Investments, spółki jego wieloletniego prezesa Igora Chalupca.

W ub.r. grupa kapitałowa Ruch osiągnęła wzrost przychodów o 45,7 proc. do 891,67 mln zł. Zaczęła rozwijać dwa formaty sprzedażowe we współpracy z Orlenem, natomiast w obszarze kolportażu prasy odczuła kilkuprocentowy spadek popytu. Wynik netto firmy zmalał z 18,1 mln zł zysku do 42,95 mln zł straty.

Dołącz do dyskusji: Zmiana w radzie nadzorczej Ruchu, w składzie menedżerka z PZU

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl