SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy prezes TVP wprowadza zmiany w TVP Info. Dwa nowe serwisy, inaczej o polskiej polityce

W środę nowy prezes Telewizji Polskiej, Mateusz Matyszkowicz, spotkał się z szefostwem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Podsumował dotychczasowe funkcjonowanie TVP Info i zarządził kilka zmian na tej antenie - ustaliły Wirtualnemedia.pl. Informacyjny kanał TVP ma „nieco spuścić z tonu” jeśli chodzi o relacjonowanie polskiej polityki. Od czwartku pojawiają się dwie zmiany w codziennych serwisach: startują serwisy zagraniczny i kulturalny.

Mateusz Matyszkowicz szefuje Telewizji Polskiej od poniedziałku, wskutek decyzji Rady Mediów Narodowych, która tego też dnia odwołała ze stanowiska Jacka Kurskiego. Jedną z pierwszych decyzji personalnych nowego prezesa było wtorkowe odwołanie dyrektora TVP3 – Pawła Gajewskiego, który był bliskim współpracownikiem Kurskiego.

To dopiero początek zmian - mówili wówczas nasi informatorzy z Woronicza. W środę przed południem – jak ustaliliśmy – Matyszkowicz spotkał się z szefem TAI, Jarosławem Olechowskim i z innymi osobami z kierownictwa Agencji, by podsumować działanie m.in. TVP Info. Miał im przekazać, że na tej antenie musi zajść kilka poważnych zmian, których wprowadzenia oczekuje „w trybie pilnym”. Jedną z nim ma być nieco inny ton relacjonowania tego, co dzieje się w polskiej polityce. Inną – wprowadzenie zmian do codziennych serwisów informacyjnych.

Jak się dowiadujemy - na spotkaniu zapadła decyzja, że nowości w serwisach pojawią się jeszcze w tym tygodniu. I tak: od czwartku lub piątku co godzina będzie emitowany rozbudowany serwis zagraniczny, który stanowić będzie dopełnienie regularnych serwisów informacyjnych TVP Info. Drugą wprowadzaną właśnie nowością jest codzienny serwis kulturalny, przygotowywany we współpracy z TVP Kultura. Ma on być emitowany - w odróżnieniu od zagranicznych - w TVP Info tylko raz dziennie.

Na uruchomienie nowych serwisów nalegać miał osobiście Matyszkowicz. Informacje kulturalne mają też częściej pojawiać się w „Wiadomościach”. Materiał o nadchodzących wydarzeniach kulturalnych pojawił się we wtorek w głównym wydaniu "Wiadomości".

Mateusz Matyszkowicz w 2016 roku był dyrektorem TVP Kultura, gdzie prowadził również autorski program „Chuligan literacki” (program pojawił się też w ramówce radiowej Trójki). Kanałem kierował do połowy 2017 roku.

Co już się zmieniło

Zmiany na antenie TVP Info widoczne są także w innym zakresie. Kilka dni temu  do TVP Info wrócił dziennikarz ekonomiczny Paweł Blajer i jego „Antykryzys. Poradnik”. - Trudna sytuacja ekonomiczna w kraju spowodowała, że podjęliśmy na nowo współpracę. Widzowie potrzebują kompetentnych poradników na ten czas – mówił nam wówczas Olechowski.

TVP Info w sierpniu 2022 roku miało 4,89 proc. średniego dobowego udziału udziału wśród wszystkich kanałów telewizyjnych, a to oznacza wzrost rok do roku o 19,85 proc. To największy wzrost w top 20 kanałów.

W ub.r. przychody Telewizji Polskiej zwiększyły się o 7,2 proc. do 3,25 mld zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 21,7 proc. do 3,12 mld zł zysk netto skurczył się ze 198,32 do 3,89 mln zł.

W planie finansowym na br. Telewizja Polska zapisała wzrost przychodów do 3,42 mld zł, zwiększyć mają się zarówno wpływy z reklam i sponsoringu, jak i rekompensaty abonamentowej. W górę pójdą też koszty energii i usług zewnętrznych, a ze sprzedaży obligacji skarbowych nadawca spodziewa się minimum 171 mln zł straty.

Dołącz do dyskusji: Nowy prezes TVP wprowadza zmiany w TVP Info. Dwa nowe serwisy, inaczej o polskiej polityce

34 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
fgh
Przychodzi softpower oraz nowa polityka miłości.
odpowiedź
User
animowany
Wszystko zostało skrupulatnie zaplanowane.
odpowiedź
User
hhhg
Ciekawe tylko w którą stronę tak naprawdę to pójdzie bo to, że "musi zajść kilka poważnych zmian w trybie pilnym" to każdy wie a przynajmniej ta większość, że serwisów informacyjnych a zwłaszcza znanych Wiadomości nie da się normalnie oglądać bo non stop leci propaganda sukcesu dla rządu a wszyscy pozostali to wcielone zło w każdym temacie o tym nawiązują, który poruszą.
odpowiedź