SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zygmunt Solorz ma więcej akcji Cyfrowego Polsatu

Kontrolowana przez Zygmunta Solorza cypryjska spółka Reddev kupiła przez ostatni rok 8,35 mln akcji stanowiących 1,31 proc. kapitału Cyfrowego Polsatu. W efekcie Solorz pośrednio ma walory stanowiące już 58,26 proc. kapitału i 65 proc. głosów na walnym zgromadzeniu Cyfrowego Polsatu.

Zygmunt Solorz, główny akcjonariusz Cyfrowego PolsatuArticle

Reddev 8,35 mln akcji Cyfrowego Polsatu kupił w ramach transakcji na warszawskiej giełdzie od 17 marca ub.r. do 10 marca br. Łącznie ten pakiet stanowi 1,31 proc. kapitału zakładowego i 1,02 proc. głosów na walnym zgromadzeniu firmy. Spółka w zawiadomieniu nie podała, ile zapłaciła za te walory.

W efekcie udział Reddev w kapitale Cyfrowego Polsatu zwiększył się z 46,61 do 47,91 proc., a w głosach na walnym zgromadzeniu - z 55,9 do 56,92 proc.

Solorz ma akcje Cyfrowego Polsatu poprzez cztery spółki

Zygmunt Solorz jest właścicielem akcji Cyfrowego Polsatu także za pośrednictwem swoich trzech innych spółek. Zarejestrowana w Lichtensteinie TiVi Foundation ma 10 akcji uprzywilejowanych spółki, ponadto jest właścicielem Reddev.

Do Embud 2 należy 64,01 mln walorów Cyfrowego Polsatu (to 10,01 proc. kapitału i 7,82 proc. głosów na walnym zgromadzeniu), a do Tipeca Consulting - 2,15 mln (0,34 proc. kapitału i 0,26 proc. głosów na walnym zgromadzeniu).

W efekcie dokupienia akcji przez Reddev łączna liczba walorów Cyfrowego Polsatu należących do spółek Zygmunta Solorza zwiększyła się z 364,24 do 372,6 mln, ich udział w kapitale - z 56,95 do 58,26 proc., a udział w głosach na walnym zgromadzeniu - z 63,98 do 65 proc.

W zeszły piątek na koniec sesji giełdowej kurs Cyfrowego Polsatu wynosił 29,04 zł, co daje kapitalizację w wysokości 18,57 mld zł. Przy takim kursie pakiet należący do Zygmunta Solorza jest wart 10,82 mld zł.

Biznesmen kontrolujący też szereg innych firm (m.in. ZEPAK, Elektrim i Plus Bank) od wielu lat jest czołówce najbogatszych Polaków według „Forbesa”. W zestawieniu opublikowanym miesiąc temu znalazł się na trzecim miejscu z majątkiem oszacowanym na 13,107 mld zł.

Do grupy kapitałowej Cyfrowego Polsatu należą m.in. Polkomtel (operator sieci Plus), Telewizja Polsat, Eleven Sports i większościowy pakiet akcji Netii. W trzecim kwartale ub.r. grupa zanotowała wzrost przychodów o 3,8 proc. r/r do 3 mld zł i kosztów operacyjnych o 2,4 proc. do 2,49 mld zł, dzięki czemu jej zysk netto poszedł w górę z 236,5 do 345 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zygmunt Solorz ma więcej akcji Cyfrowego Polsatu

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
WE
Człowiek, który zaszczepił w Polakach DISCO POLO.
odpowiedź
User
Zygmunt
Cypr ❤️😀❤️❤️❤️
odpowiedź
User
G35
Płaci podatki na Cyprze a 10 lutego strajkował na jego kanałach czarne plansze były ją tylko wam przypominam a wydarzeniach było że w Polsce Podatki płaca więc nie rozumie po co ten cyrk był
odpowiedź