SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zygmunt Solorz, Tobias Solorz i Maciej Stec w radzie nadzorczej Netii

Do rady nadzorczej operatora telekomunikacyjnego Netia, należącego do grupy Cyfrowy Polsat, zostali powołani jej większościowy akcjonariusz Zygmunt Solorz, wiceprezes Maciej Stec, członek rady nadzorczej Tobias Solorz i związany z holdingiem prawnik Jarosław Grzesiak.

Zygmunt Solorz i Tobias Solorz Article

Z radą nadzorczą Netii pożegnali się natomiast Adam Biedrzycki (był w jej składzie od 2015 roku), Maciej Szwarc (od połowy 2018 roku) i Stefan Radzimiński (od jesieni 2018 roku).

W radzie pozostają Piotr Żak (od połowy 2018 roku, od końcówki 2019 roku jest przewodniczącym), Wojciech Pytel (od początku 2018 roku), członkini zarządu Polkomtelu Justyna Kulka (od połowy 2018 roku) i Tomasz Szeląg (od połowy 2019 roku), który od lat nadzoruje finanse w holdingu Zygmunta Solorza, od 2016 roku jako członek rad nadzorczych wielu spółek.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Cyfrowy Polsat pod koniec 2017 roku kupił od spółek Mennica Polska oraz FIP 11 FIZAN 33 proc. akcji Netii za 638,8 mln zł. Pół roku później, po uzyskaniu zgody prezesa UOKiK, sfinalizował wezwanie dotyczące kolejnych 33 proc. akcji telekomu.

Resztę jego akcji nabył w efekcie kolejnych wezwań i pod koniec ub.r. wycofał spółkę z warszawskiej giełdzie, na której była notowana przez prawie 22 lata.

W ostatnich latach Zygmunt Solorz wszedł do rad nadzorczych wielu spółek przejętych przez jego holding, m.in. nadawców telewizyjnych kupionych do Grupy ZPR Media, Grupy Interia i producenta telewizyjnego Polot Media. W niektórych w radach nadzorczych są także jego synowie: Tobias Solorz i Piotr Żak (w marcu br. zostali powołani do rady firmy energetycznej ZE PAK).

Na przełomie ub. i br. Solorz i jego synowie weszli do rad nadzorczych wielu spółek zależnych Portu Praskiego. Pod koniec ub.r. grupa Cyfrowy Polsat poinformowała o zawarciu przedwstępnych umów kupna 67 proc. udziałów w PAK-Polska Czysta Energia, ok. 66,94 proc. udziałów spółki Port Praski oraz ok. 32 proc. udziałów Pantanomo Limited. W Port Praski zaplanowała zainwestować 879,4 mln zł.

W pierwszym kwartale br. grupa kapitałowa Cyfrowy Polsat zanotowała 2,99 mld zł wpływów sprzedażowych (niemal tyle samo co rok wcześniej) oraz spadek zysku netto jednostki dominującej o 44,8 proc. do 214,9 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Zygmunt Solorz, Tobias Solorz i Maciej Stec w radzie nadzorczej Netii

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl