Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2013-10-29

A A A POLEĆ DRUKUJ

Amerykanie zacieśniają relacje z Pomorzem

Amerykanie zacieśniają relacje z Pomorzem

W Gdańsku 28 października doszło do kolejnego amerykańsko-pomorskiego spotkania biznesu zorganizowanego przez Amerykańską Izbę Handlową w Polsce. W wydarzeniu wzięli udział inwestorzy z USA, lokalni przedsiębiorcy oraz przedstawiciele rządu.

To już trzecie spotkanie biznesmenów z lokalnym i zagranicznym kapitałem w regionie. Amerykańska Izba Handlowa w Polsce w tym roku otworzyła swój oddział w Gdańsku, który wspólnie z firmą Flextronics zorganizowała spotkanie przedsiębiorców i przedstawicieli administracji publicznej. Celem wydarzenia była integracja środowiska pomorskiego i zacieśnianie współpracy z inwestorami zagranicznymi. Dominującym tematem był Pomorski Klaster ICT – Interizon, który został określony w 2011 r. jako najszybciej rozwijający się w Polsce. W ramach struktur Klastra funkcjonują 132 podmioty m.in. korporacje, MŚP, i uczelnie, które łącznie zapewniają zatrudnienie 24 tyś. pracownikom.

Województwo pomorskie to region wyjątkowo ważny na polskiej mapie inwestycji. Nie jest on jednak dobrze znany zagranicznym inwestorom i nadal wymaga wsparcia oraz promocji w celu polepszania klimatu inwestycyjnego. – mówi Klaudia Jackowska, Dyrektor Oddziału Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce w Gdańsku. – Zadaniem AmCham na Pomorzu jest stworzenie platformy współpracy między lokalnym biznesem a przedsiębiorcami z kapitałem zagranicznym oraz reprezentowanie ich wspólnych interesów przed przedstawicielami organów państwowych.

 

Uczestnicy spotkania omawiali możliwe rozwiązania wspólnych problemów i podejmowali próbę określenia kluczowych zagadnień biznesowych w regionie. Szczególnymi gośćmi spotkania byli Joanna Podgórska, zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Przedsiębiorczości i Innowacyjności PARP, Dorota Dabrowski, dyrektor Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego. Coraz lepsza infrastruktura, większa stabilność systemu podatkowego i przychylność władz samorządowych oraz wykwalifikowana kadra czynią Pomorze atrakcyjnym regionem, gotowym na przyjęcie nowych inwestycji na swoim terenie. Tematem dominującym podczas spotkania były nowoczesne technologie informatyczne. W tym kontekście zagraniczni inwestorzy zwiedzili jedną z fabryk produktów elektronicznych w Tczewie zrzeszoną w ramach Interizon. Pomorski Klaster składa się głównie z firm z sektorów: IT (48%), elektronicznego (10%), edukacyjnego (8%), usług (8%) i szkoleń (8%).

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ