Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2017-11-24

A A A POLEĆ DRUKUJ

Black Friday oraz nocne jazdy w BMW Inchcape

Black Friday, czyli święto zakupów, przypadające w pierwszy piątek po amerykańskim Święcie Dziękczynienia, silnie rozpowszechniło się w ostatnich latach w całej Europie, w tym w Polsce. Ten swoisty festiwal wyprzedaży dotychczas kojarzony był z zakupami w sieciach handlowych; dziś pomysł ten powielają m.in. salony samochodowe, oferujące zniżki nawet do 100 tys. złotych.

Choć zdania na temat początków tradycji Black Friday są podzielone, najprawdopodobniej korzenie zakupowego święta sięgają 1869 roku, czyli momentu w którym ceny złota w USA osiągnęły rekordowe ceny z powodu spekulacji giełdowych. 24 września rząd USA postanowił zainterweniować na rynku, przez co cena złota spadła ze 160 do 130 dolarów za uncję. Interwencja doprowadziła do przeceny złota o ponad 20%. Właśnie tak mogły wyglądać początki święta, które opanowuje nie tylko Amerykę, ale równieĹź całą Europę i część Azji!

Dziś święto zakupów trwa nie jeden, a cztery dni, kończąc się tzw. Cyber Monday, czyli wyprzedażą w sklepach internetowych. O popularności wydarzenia świadczą amerykańskie dane: w zeszłym roku w wyprzedaĹźach wzięły udział ponad 154 miliony osób, wydając tylko podczas zakupów online aĹź 3,3 mld dolarów!

Za amerykańskim trendem postanowiła podążyć międzynarodowa sieć salonów Inchcape Motor, będąca w Polsce autoryzowanym przedstawicielem marek BMW, MINI oraz BMW Motorrad.Piątek 24 listopada będzie dniem wyjątkowych ofert na samochody marki BMW, których ceny zostaną obniĹźone nawet o 98 tys. złotych!

RównieĹź w najbliĹźszy piątek, a takĹźe sobotę - 24 i 25 listopada – odbędą się z kolei wyjątkowe nocne jazdy testowe wybranymi modelami BMW, pozwalające poznać charakterystykę aut w klimacie nocnego miasta. Szczegółowe informacje znajdziecie w salonach Inchcape Motor Polska w Warszawie (Al. Prymasa Tysiąclecia 64), Wrocławiu (ul. Karkonoska 61) oraz w Poznaniu (Swadzim, ul. Wschodnia 9).

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ