Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2014-06-23

A A A POLEĆ DRUKUJ

Daj się wkręcić

Rozwój idei DIY (do it yourself), czyli „zrób to sam" powoduje, że coraz większa ilość osób „wkręca się" w majsterkowanie. Samodzielna naprawa samochodu, skutera, drobnego sprzętu elektronicznego czy wykonanie wieszaka na ubrania wiąże się z dużą satysfakcją i zdobyciem nowych kompetencji. W skutecznym przeprowadzeniu zarówno profesjonalnych prac, jak i drobnych napraw, pomoże zastosowanie odpowiednich narzędzi.

Używanie narzędzi jest dla niektórych związane z wykonywaną profesją, dla innych zaś czynnością pozwalającą na ciekawe spędzanie wolnego czasu i samodzielne majsterkowanie. Jakie przybory wybrać, aby przeprowadzenie tych prac było łatwe i szybkie?

Warsztat majsterkowicza

Podstawowymi narzędziami każdego majsterkowicza są wkrętaki, mało fachowo nazywane śrubokrętami. Bez ich użycia niemożliwe jest szybkie wkręcanie wkrętów czy skuteczna konserwacja domowych sprzętów. Wkrętaki o różnych kształtach i zastosowaniach tworzą niezbędny warsztat zapalonego zwolennika idei DIY. Właściwy dobór tych przyborów sprawia, że wykonanie pracy jest dużo prostsze i szybsze. – W podręcznym zestawie narzędzi warto mieć wszystkie rodzaje wkrętaków, bo nigdy nie wiadomo z jakim rodzajem łba śruby przyjdzie nam się zmierzyć. Tu mogę podpowiedzieć, że warto doposażyć swoją skrzynkę z narzędziami we wkrętaki zaopatrzone w grot typu torx. Tego typu śruby o gnieździe sześcioramiennej gwiazdy polepszają wytrzymałość kontaktową połączeń i stosowane są  w motoryzacji oraz sprzęcie AGD. Co gorsza bez tego typu końcówki nie uda nam się odkręcić śruby innym rodzajem wkrętaka – ostrzega Emil Sieligowski, ekspert marki PROLINE, dostarczającej wysokiej jakości narzędzia.

W praktyce spotkać można śruby i wkręty o różnorodnych rodzajach łbów – płaskich, Phillips (PH) czy pozidriv (PZ), potocznie określanych mianem krzyżowych. Każdy z nich może również występować w różnych wielkościach, do których należy dostosować rozmiar wkrętaka. Producenci profesjonalnych narzędzi starają się ułatwić użytkownikowi szybkie, intuicyjne odnalezienie wkrętaka z właściwym grotem. Służy temu system kolorystycznego kodowania rękojeści. – Zastosowanie różnych kolorów rękojeści dla poszczególnych typów wkrętaków to duże ułatwienie dla profesjonalistów i majsterkowiczów. Wystarczy zapamiętać kolor i odpowiadający mu grot, aby intuicyjnie i błyskawicznie sięgać po odpowiednie narzędzie. W przypadku marki PROLINE kolor czerwony to wkrętak do śrub płaskich, kolor niebieski – do śrub krzyżowych, natomiast żółty jest przeznaczony do śrub typu torx – tłumaczy Emil Sieligowski. Szczególną uwagę przy wyborze wkrętaków warto zwrócić na długość części roboczej, którą można dobrać do charakterystyki wykonywanych zadań. Ważne udogodnienie stanowi również magnetyczny grot narzędzia, dzięki któremu łatwiej jest pracować w trudno dostępnych miejscach.

Do domowych zastosowań

Szczególnie wygodnym narzędziem jest uniwersalny wkrętak z grzechotką. To rozwiązanie sprawia, że w swoim arsenale nie musimy mieć całej gamy przyborów – wystarczy jeden, do którego dobieramy odpowiednie końcówki. – Prostota i wygoda obsługi wkrętaka wyposażonego w grzechotkę czyni go narzędziem przydatnym w każdym domu. Wykorzystanie sprzętu pozwala również na oszczędność miejsca. Oferowane przez nas wkrętaki tego typu są dostępne w zestawach, w których w jednym pudełku znajdują się wszystkie niezbędne akcesoria – radzi ekspert. Ergonomicznym rozwiązaniem jest również wkrętak z grzechotką,  w którym wszystkie 12 końcówek chowanych jest w rękojeści. Dzięki temu, wszystko, co potrzebne do pracy mamy dosłownie pod ręką.

Rodzaj wkrętaków, które powinny znaleźć się w każdym gospodarstwie domowym, gdzie są małe dzieci to tzw. wkrętaki zegarmistrzowskie. Ich groty przystosowane są do odkręcania bardzo małych śrub, wykorzystywanych często w zabawkach. Dzięki zastosowaniu tych pomocnych narzędzi, łatwo i szybko naprawimy ukochany samochodzik naszej pociechy, co wywoła na jej twarzy szeroki uśmiech.

Wszędzie tam, gdzie chcemy zaoszczędzić czas i musimy przykręcić większą ilość śrub lub wkrętów – np. przy składaniu mebli – sprawdzą się akcesoria w postaci końcówek wkrętarskich. Po ich osadzeniu w uchwycie wiertarskim wkrętarki, można swobodnie wykręcać i przykręcać wkręty czy śruby. Do użytku domowego najlepiej wykorzystać zestawy końcówek. W oferowanym przez PROLINE, praktycznym opakowaniu znajdują się wszystkie najpopularniejsze rodzaje bitów.

Profesjonalna jakość

W sklepach możemy znaleźć szerokie spektrum narzędzi. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór produktów sprawdzonych producentów, którzy dbają o jakość sprzedawanych przez siebie wyrobów. – Profesjonalne wkrętaki marki Proline wykonane są z wysokogatunkowej stali narzędziowej CRV-Mo i stanowią pomocną dłoń dla każdego majsterkowicza. Nad ich wysoką jakością czuwa dział rozwoju, gdzie narzędzia poddawane są surowym testom w ekstremalnych warunkach użytkowania. Parametry naszych rozwiązań badane są także w warsztatach i na budowach, a więc w ich naturalnym środowisku pracy  – podkreśla ekspert PROLINE.

Majsterkowanie może być związane nie tylko z profesją, ale także stanowić prawdziwe hobby i świetną metodę samorealizacji. Mężczyźni uwielbiają przecież wyzwania, a własnoręczna naprawa domowych sprzętów czy drobne remonty są okazją do sprawdzenia swoich umiejętności. Po narzędzia coraz częściej sięgają również kobiety, które chcą samodzielnie udekorować mieszkanie czy zamocować wkręt pod obraz. W wykonaniu prac pomogą nam sprzymierzeńcy w postaci niezawodnych wkrętaków. Dzięki ich zastosowaniu, na dobre „wkręcimy się"  w majsterkowanie.

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ