Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2016-08-29

A A A POLEĆ DRUKUJ

Galeria Morena stawia na bezpieczeństwo

Nagłe Zatrzymanie Krążenia (NZK) jest stanem bezpośredniego zagrożenia życia, który w krótkim czasie doprowadza do śmierci. Pierwsze minuty mają największe znaczenie dla przeżycia poszkodowanego i tylko szybko udzielona pierwsza pomoc daję szansę na uratowanie życia. Z tej właśnie przyczyny Galeria Morena w Gdańsku dołączyła do miejsc, które w ramach programu „PAD” (Public Access Defibrillation) wyposaża swoje placówki w Automatyczne Defibrylatory Zewnętrzne.

Program PAD w Gdańsku
Z przeprowadzonych w 2014 na terenie Trójmiasta analiz wynika, że 65% wszystkich przypadków NZK miało miejsce na terenie Gdańska a średni czas dojazdu karetki do poszkodowanego wynosi 9 minut. Poszkodowany dotknięty NZK ma tylko 10 minut na to, aby otrzymać pomoc niezbędną do przeżycia, przy czym defibrylacja powinna być przeprowadzona w przeciągu czterech pierwszych minut. W warunkach po za szpitalnych – nie ma szans na to, aby pomoc medyczna dotarła do kogokolwiek w tak krótkim czasie. Celem programu PAD jest zbudowanie gęstej sieci defibrylatorów w miejscach o dużym przepływie ludzi, gdzie znacznie wzrasta zagrożenie wystąpienia NZK (centra handlowe, lotniska, dworce).

Bezpieczniej w czasie zakupów
Wyposażenie Galerii Morena w urządzenia AED jest rezultatem realizowanej strategii Carrefour Polska, której celem jest sukcesywne wyposażanie sieci swoich centrów handlowych w defibrylatory AED. Na terenach sklepów montowane są urządzenia LIFEPAK CR Plus. Praktycznie prowadzą one osobę udzielającą pierwszej pomocy przez kolejne kroki Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej tak, że nawet nie posiadając wykształcenia medycznego, jest ona w stanie udzielić prawidłowo pierwszej pomocy.

- W ramach porozumienia pomiędzy Carrefour Polska i firmą DefiMed AED oprócz wyposażenia w defibrylatory, przeprowadzone zostały specjalne szkolenia dla pracowników galerii, pomimo iż przechodzą oni regularne szkolenia z RKO (Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej) w ramach wymagań przepisów BHP — mówi Piotr Kubiszewski właściciel DefiMed’u —  nasze szkolenia polegają na przypomnieniu algorytmu RKO oraz praktycznych ćwiczeniach z obsługi AED – dodaje.

Lokalizacja
Na terenie Galerii Morena defibrylatory AED znajdują się w specjalnych oznaczonych szafkach z alarmem świetlno-dźwiękowym. Znajdziemy je przy „Strefie Klienta” oraz części restauracyjnej – czyli tam gdzie zawsze jest najwięcej ludzi.  Kolejne urządzenie jest na wyposażeniu pracowników ochrony galerii stale dyżurujących na terenie centrum.
 

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ