Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2016-05-06

A A A POLEĆ DRUKUJ

Majówka pełna wrażeń

Nurkowanie z profesjonalnym sprzętem, dmuchany tor przeszkód, zamykanie w kolorowej bańce mydlanej, aqua fitness, jazda na podwodnych rowerkach, czy też wodna zumba - to tylko niektóre z atrakcji, z jakich można było skorzystać w Parku Wodnym Koszalin podczas majówkowego weekendu.

Każdy, kto chciał aktywnie i rodzinnie spędzić majówkę mógł skorzystać z atrakcji, jakie w dniach 1-3 maja dostępne były na terenie Parku Wodnego Koszalin. Chętnych nie brakowało; przez 3 dni obiekt odwiedziło sporo gości. 

Sporym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z nurkowania. - Pływałam pod wodą i było fajnie - powiedziała 7-letnia Julka z Koszalina. Spodobało się to także jej starszej siostrze. - Poznałam znaki podwodne, nauczyłam się zanurzania i wynurzania w profesjonalnym sprzęcie. Nurkowałam po raz pierwszy, bardzo mi się to spodobało, chyba zapiszę się na zajęcia - powiedziała 11-letnia Milena. Nurkowania spróbowała także ich mama, pani Monika, która wraz z dziećmi regularnie odwiedza koszaliński aquapark.

- To super atrakcja, jestem pod ogromnym wrażeniem. Po raz pierwszy miałem okazję nurkować z w profesjonalnym sprzęcie, nie jest to takie łatwe, ale bardzo mi się spodobało i być może zmotywuje mnie to do dalszej nauki - powiedział zadowolony Andrzej ze Słupska. - W Parku Wodnym Koszalin jestem dziś po raz pierwszy i muszę przyznać, że jest to najlepszy i największy z aquaparków na Pomorzu, w jakich byłem. Przyjechałem tu z rodziną i z chęcią będę przyjeżdżać częściej - zapewnił mężczyzna. 

Zajęcia z nurkowania odbywały się pod okiem instruktorów, Agnieszki i Artura Karasiów, prowadzących Klub Płetwonurków „Bajkonur” i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. - Chcieliśmy pokazać dzieciom i młodzieży, a jak widać, także dorosłym, jak wygląda pierwszy kontakt z profesjonalnym sprzętem do nurkowania, w jaki sposób należy zachowywać się pod wodą. Przy okazji staraliśmy się także przemycić informacje o zasadach bezpiecznego zachowania się w wodzie - podsumował zajęcia Artur Karaś.  

Wioletta z Karlina postanowiła spróbować swoich sił w różnych odmianach aqua fitnessu. Do Parku Wodnego Koszalin przyjechała wraz z rodziną.
- Tu jest wspaniale. Jest wiele atrakcji dla dzieci i dla dorosłych. Mnie najbardziej podoba się basen na zewnątrz, ciepła woda, przestrzeń, świeże powietrze - przyznała pani Wioletta.

- Aqua aerobic to zajęcia dla każdego, bez względu na wiek, wagę, umiejętności. Woda nas odciąża, relaksuje, ułatwia ćwiczenia. Każda minuta spędzona na takich zajęciach jest korzystna dla organizmu. Konieczność utrzymania się w wodzie angażuje mięśnie głębokie, sprawia, że pracuje całe ciało - powiedziała Maja Dyczkowska, instruktorka aqua aerobic ze Studia Odnowy Biologicznej „Atletic”, która poprowadziła majówkowe zajęcia w koszalińskim aquaparku. 

Podczas majówki na terenie Parku Wodnego Koszalin każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dla najmłodszych sporą atrakcję stanowiło zamykanie w kolorowych bańkach. Nieco starsze dzieci mogły spróbować swych sił w zawodach na najszybszy zjazd do wody, czy też wziąć udział w warsztatach nauki pływania na wesoło.    

- Frekwencja była na zadowalającym poziomie, biorąc pod uwagę, że pogodna w tych dniach była piękna, choć wcześniejsze prognozy mówiły o czymś zupełnie innym. Jeżeli chodzi o nasz aquapark, to relaks i odpoczynek szły w parze z propagowaniem zdrowego i aktywnego trybu życia, a w przypadku dzieci, także bezpiecznego zachowania się w wodzie. Majówka stanowiła połączenie przyjemnego z pożytecznym - tak długi weekend w Parku Wodnym Koszalin podsumował Jacek Sinkiewicz, kierownik obiektu.

 

***
Autor tekstu: Aleksandra Dik, Adventure Media

Zdjęcia: Park Wodny Koszalin

***

Park Wodny Koszalin to najnowocześniejszy aquapark na Pomorzu, który do użytku został oddany 30 lipca 2015 r. Obiekt, wyposażony w szereg atrakcji wodnych, strefę saun, dwie siłownie,  zewnętrzny plac zabaw i część gastronomiczną, mieści się w Koszalinie, przy ul. Rolnej 14. Administratorem obiektu jest Zarząd Obiektów Sportowych Sp. z o.o.  W strefie rekreacyjnej Parku Wodnego znajduje się sześć basenów, z których dwa umiejscowione są na zewnątrz, a jeden czynny jest przez cały rok. Park posiada sześć zjeżdżalni, najdłuższa z nich, Anakonda, ma aż 176 m długości. W wewnętrznej strefie rekreacji znajdziemy m. in. baseny: sportowy, do nauki pływania, dla dzieci, a także rwącą rzekę, sztuczną falę i wiele innych atrakcji. W części rekreacyjnej można korzystać z leżanek basenowych, wodospadów rurowych, gejzerów powietrznych, jacuzzi, ściennych masażerów oraz zjeżdżalni wodnych. Strefa saun to szczególne miejsce w aquaparku, bogata różnorodność saun i łaźni spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Inwestorem jest Miasto Koszalin. Budowa Parku Wodnego Koszalin dofinansowana została z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Programu Regionalnego Narodowa Strategia Spójności.  

 

***

KONTAKT:

Park Wodny Koszalin
www.aquapark.koszalin.pl

Kontakt dla mediów:

Aleksandra Dik
aleksandradik@adventure.media.pl
tel: 604 231 738
Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. 32 724 28 84
fax 32 417 01 70

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ