Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2017-05-16

A A A POLEĆ DRUKUJ

mytaxi po roku w Trójmieście z 10% udziałem w rynku i flotą 400 taksówek

Mija rok od startu mytaxi – aplikacji taxi w Trójmieście. W tym czasie mytaxi zdążyło zwiększyć swój udział na trójmiejskim rynku taxi do ponad 10% i zbudować flotę 400-stu taksówkarzy. Dynamiczny wzrost mytaxi i liczby jej użytkowników na rynku trójmiejskim jest wspierany przez liczne akcje promocyjne. Tylko pod koniec 2016 roku do mytaxi dołączyło aż 11 tysięcy nowych użytkowników.

Z danych mytaxi wynika, że średnia długość kursu w Trójmieście wynosi 9 km, a średnia wartość napiwku przyznawanego przez pasażerów z Trójmiasta stanowi 7%. Najwięcej zamówień pochodzi z Gdańska, a najwyższe natężenie zamówień mytaxi odnotowuje w piątki i soboty, od godziny 20.00 do północy. Średni czas oczekiwania na taksówkę wynosi 5 minut.

Najaktywniejsi taksówkarze mytaxi wykonują w Trójmieście powyżej 10. kursów dziennie, a rekordowa liczba kursów w marcu 2017 roku, zrealizowana przez jednego kierowcę, wyniosła 339. W ciągu roku liczba taksówkarzy współpracujących z mytaxi w Trójmieście podwoiła się. Te wyniki pokazują, że popyt na usługę nadal jest wysoki, a podmioty, które dostosowują się do nowych technologii i oczekiwań klientów, są w stanie utrzymać się na rynku. Taksówkarze, którzy z nowych rozwiązań korzystają, nie muszą już biernie oczekiwać kursu na postojach – zauważa Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający mytaxi w Polsce.

80% przejazdów bezgotówkowych

Funkcjonalności, na które stawia mytaxi, to między innymi oferowanie płatności za kurs przez aplikację. Już 4/5 wszystkich płatności w Trójmieście realizowanych jest bezgotówkowo. Liczba kont firmowych mytaxi w Trójmieście, dzięki którym użytkownicy B2B i współpracujące z mytaxi hotele i restauracje rozliczają się za kursy pracowników na podstawie jednej zbiorczej, comiesięcznej faktury, stanowi obecnie 25% wszystkich użytkowników mytaxi w Trójmieście. W wyniku częstych promocji, organizowanych przez mytaxi, w samym 4. kwartale 2016 roku pierwszy kurs za pośrednictwem mytaxi odbyło aż 11 tysięcy nowych użytkowników.

Kolejna promocja mytaxi startuje 15 maja i potrwa do 28 maja. W czasie jej trwania wszystkie kursy z płatnością przez aplikację będą 50% tańsze poza godzinami szczytu (więcej informacji: www.mytaxi.com/50).

Obiecujący rynek trójmiejski

Rynek taxi w Trójmieście ma się dobrze i stale się rozwija. Liczba taksówek przypadających na jednego mieszkańca Trójmiasta jest zbliżona do Warszawy, która stanowi największy rynek taxi w Polsce. Aplikacja mytaxi, która dostępna jest już w ponad 50-ciu miastach Europy, planuje więc swój dalszy rozwój w Trójmieście.

– W samym 2016 roku, w Gdańsku wydano o 13% więcej licencji taxi, niż 3 lata wcześniej. Trójmiasto, również ze względu na swój turystyczny charakter, jest obiecującym rynkiem dla usług takich jak nasza, dlatego będziemy w niego dalej inwestować. Między innymi poprzez rozwijanie floty nowych Mercedesów Klasy B, których obecnie mamy już 5 w trójmiejskiej flocie mytaxi, a tę liczbę planujemy pomnożyć w 2017 roku mówi Krzysztof Urban.

Co ważne,  model funkcjonowania mytaxi w Trójmieście polega na oferowaniu usługi na terenie Gdańska, Gdyni i Sopotu w ramach jednej strefy, czyli w tej samej taryfie między wszystkimi miastami (od 1,80 do 2,40 zł/km). Wszyscy kierowcy współpracujący z mytaxi w Trójmieście posiadają licencje taksówkarskie i zainstalowane kasy fiskalne. 

Słowa kluczowe:mytaxi, trójmiasto

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ