Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2016-09-27

A A A POLEĆ DRUKUJ

Największy salon BMW i MINI w Poznaniu już w 2017 roku

Ponad 100 miejsca pracy dla wysoko wyspecjalizowanych pracowników motoryzacji pojawi się w Poznaniu. To efekt inwestycji Inchcape Motor Polska – brytyjskiego koncernu motoryzacyjnego i jednego z czołowych dealerów w Polsce. Poznań stanie się 3 miastem, gdzie powstanie salon ekskluzywnej sieci sprzedaży samochodów w Polsce.

Inchcape Motor Polska od września br. rozpoczyna proces rekrutacji pracowników. Docelowo w największym salonie BMW w Poznaniu ma znaleźć zatrudnienie ponad 100 osób. Inwestycja ma zostać oddana do użytku w ciągu 10 miesięcy – do czerwca 2017 roku.

Nowy salon Inchcape usytuowany będzie przy ul. Wschodniej 9 (droga krajowa nr 92 na Swadzim) i obejmie marki BMW, BMW Motorrad oraz MINI. Oprócz sprzedaży nowych pojazdów, w obiekcie znajdzie się serwis oraz również ekspozycja samochodów używanych BMW Premium Selection.

- Salon w Poznaniu będzie największym ośrodkiem sprzedaży BMW i MINI w mieście. Do jego otwarcia przygotowujemy się już od dłuższego czasu. Teraz poszukujemy wykfalifikowanych pracowników, którzy mogą liczyć na bardzo dobre warunki pracy oraz szkolenia w ramach międzynarodowej organizacji - przyznaje Marcin Słomkowski, prezes BMW Inchcape Polska.

Dotychczas BMW Inchcape Motor Polska prowadził salony w Warszawie i Wrocławiu. W 2015 roku wrocławski salon Inchcape Motor Polska znalazł się na czele listy najlepszych salonów samochodowych w Polsce, w badaniu „tajemniczy klienci’’, przeprowadzonego przez firmę International Service Check (ISC). BMW Inchcape Motor Polska otrzymał w styczniu br. tytuł Dealera Roku BMW i MINI 2015.

BMW Inchcape przyspiesza tempo rozwoju

W 2015 roku Inchcape sprzedał łącznie w Polsce 2550 pojazdów, w tym ponad 1.700 nowych pojazdów z koncernu BMW, co stanowiło wzrost o ponad 30% w stosunku do 2014 (1.350). W 2016 roku firma planuje przyspieszyć tempo rozwoju w Polsce.

- Naszym celem jest wzrost wolumenu sprzedaży obecnie sprzedawanych marek (BMW, MINI, BMW Motorrad). Nie zamykamy się również na dalszy rozwój biznesu w Polsce, uważnie analizując pojawiające się możliwości. Rozwój sieci w kolejnej aglomeracji – Poznaniu – pozwoli nam na realizację naszych planów utrzymania dynamiki sprzedaży – podkreśla Marcin Słomkowski, prezes BMW Inchcape w Polsce.

Poznań od dawna leżał na mapie zainteresowania brytyjskiego koncernu motoryzacyjnego, który działa w 26 krajach, reprezentując 25 marek samochodowych. W skali globalnej firma prowadzi 200 salonów dealerskich i sprzedaje średnio 1 samochód co 2 minuty. Teraz sieć powiększy się o nową placówkę, która ma przyjąć pierwszych klientów w 2017 roku.

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ