Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2014-05-19

A A A POLEĆ DRUKUJ

Pracownicy Prologis w Służbie Potrzebującym

WARSZAWA – 19 maja 2014 r. – Prologis, Inc., wiodący globalny właściciel, zarządca i deweloper nieruchomości przemysłowych, poinformował, że w ubiegły piątek, pracownicy firmy w Europie Środkowo-Wschodniej jako wolontariusze wzięli udział w corocznym dniu prac społecznych.

Pracownicy Prologis z Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Rumunii zaangażowali się w wiele projektów realizowanych przez lokalne organizacje charytatywne i non-profit – od przycinania drzew w parku, przez budowę placu zabaw, po remont domu.

W Polsce Prologis buduje dla Helenowa
Pracownicy polskiego oddziału firmy kontynuowali rozpoczęty w ubiegłym roku projekt pomocy Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Helenów. W ramach prowadzonych prac wolontariusze zbudowali na placu zabaw huśtawki dla podopiecznych ośrodka, a także pomalowali ogrodzenie padoku dla koni, biorących udział w zajęciach hipoterapii.

Czechy zadbają o skarb UNESCO
Zespół z Czech pracował w Parku Průhonice, wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wolontariusze przycinali drzewa, skosili trawniki, pielęgnowali roślinność i wykonywali inne prace ogrodnicze. Ponadto kupilii dostarczyli worki z karmą dla zwierząt do jednego z praskich schronisk dla bezdomnych psów, a także przekazali pieniądze, na wspieraną od 2011 roku, szkołę dla dzieci niepełnosprawnych „Slunce”.

Słowacja remontuje przedszkole dla dzieci
Słowacki zespół pracował w przedszkolu dla dzieci w Stupavie, w pobliżu Bratysławy. Pracownicy naprawili stare drewniane domki zabaw, odświeżyli małpi gaj, posadzili nowy trawnik i kwiaty, a także zadbali o stary ogród. Zespół dostarczył także karmę dla bezdomnych psów do schroniska w Bratysławie.

Węgry i Rumunia dla Habitat for Humanity
Połączony zespół węgiersko-rumuński ponownie zaangażował się w pomoc fundacji Habitat for Humanity. W tym roku pracownicy wyremontowali schronisko dla osób bezdomnych położone niedaleko Budapesztu.

To już druga edycja IMPACT DAY – globalnego dnia prac społecznych, podczas którego 1 400 pracowników Prologis na całym świecie zgłosiło chęć zaangażowania się w rolę wolontariuszy, co daje łącznie ponad 7 000 godzin pracy na rzecz lokalnych społeczności. Prologis IMPACT DAY podkreśla podstawowe wartości spółki takie jak uczciwość, pełnienie roli mentora, pasja, odpowiedzialność, odwaga i praca zespołowa.

„IMPACT DAY to jedyna w swoim rodzaju akcja, dzięki której pracownicy Prologis w Europie Środkowo-Wschodniej angażują się, by wspólnie pomagać potrzebującym– powiedział Ben Bannatyne, Dyrektor Zarządzający Prologis na Europę Środkową i Wschodnią. „Ta pomoc przynosi korzyści nie tylko społeczności, w których funkcjonujemy i pracujemy, ale także uczy nas pracy w zespole i odpowiedzialności społecznej”.

Zaangażowanie spółki Prologis w społeczną odpowiedzialność biznesu wykracza znacznie poza IMPACT DAY. Prologis umożliwia pracownikom wykorzystanie 24 dodatkowych płatnych godzin na wolontariat na rzecz organizacji typu non-profit: 16 godzin na rzecz organizacji charytatywnych finansowanych przez spółkę i 8 godzin na rzecz organizacji non-profit wybranej przez pracownika.
Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ