Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2014-10-03

A A A POLEĆ DRUKUJ

Rejs do Szwecji za makulaturę!

Zebrali średnio aż po 222 kg makulatury i ocalili najwięcej drzew! Kim są? To uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Szlachcie. W nagrodę za najlepszy wynik w konkursie „Zbieramy makulaturę – oszczędzamy lasy” organizowanym przez firmę Stena Recycling wyruszyli promem na wycieczkę do Szwecji – jednego z najbardziej ekologicznych państw. Ta niezwykła podróż została ufundowana przez STENA LINE.

W konkursie „Zbieramy makulaturę – oszczędzamy lasy” firmy Stena Recycling wzięło udział 576 placówek oświatowych z Polski. Łącznie zebrano prawie 2000 ton makulatury, co pozwoli ocalić 28 000 drzew. Już po raz drugi z rzędu najlepsi w tej ekologicznej rywalizacji okazali się uczniowie z Zespołu Szkół Publicznych w Szlachcie (województwo pomorskie), którzy zebrali 31,5 tony makulatury, a w przeliczeniu na osobę – ponad 222 kg! W nagrodę 22 najbardziej zaangażowanych w zbiórkę makulatury uczniów, popłynęło w rejs promem do Karlskrony ufundowany przez firmę Stena Line.

Młodzi ekologowie m.in. spacerowali po maleńkiej i bezludnej wyspie Stakholmen, zwiedzili Björkholmen, najstarszą dzielnicę miasta, w której zachowały się cenne drewniane domki pierwszych stoczniowców, a także obejrzeli największy drewniany kościół w Szwecji. Nie zapomnieli również wrzucić kilku monet do kapelusza rzeźby Matsa Rosenboma, co według legendy ma zaowocować powrotem do Karlskrony. Wycieczkę zakończyła wizyta w Muzeum Marynarki Wojennej, którego początki sięgają aż 1752 roku.

Uczniowie szkoły w Szlachcie w tym roku szkolnym nie spoczęli na laurach i już rozpoczęli zbiórkę makulatury do kolejnej edycji ekologicznej rywalizacji.

– Cieszymy się, że uczniowie tak chętnie biorą udział w konkursie. Naszym celem jest wykształcenie wśród nich postaw proekologicznych i jak widać, osiągamy w tym dobre efekty – w ostatniej edycji „Zbieramy makulaturę – oszczędzamy lasy” wzięło udział aż 77 szkół i przedszkoli z okolic Gdyni, a z początkiem września dzieci i młodzież już zaczęły zbierać makulaturę. Tym bardziej jest nam miło, że najbardziej zaangażowanych uczniów mogliśmy nagrodzić właśnie wycieczką do Szwecji – miejsca, w którym recykling i ekologia są tak bardzo cenione – komentuje Katarzyna Krawczuk, Starszy Doradca Klienta w Oddziale Stena Recycling w Gdyni.

Stena Recycling powstała ponad siedemdziesiąt lat temu. Zgodnie ze szwedzkim modelem, firma zajmuje się odzyskiem surowców i energii oraz końcowym usunięciem odpadów, czyli zdeponowaniem ich na składowisku. Misją Steny Recycling jest ochrona środowiska poprzez efektywny recycling zgodny z najwyższymi standardami, którą realizuje poprzez sieć zakładów recyklingu w całej Europie, w tym 12 obiektów w Polsce oraz edukację społeczeństwa.
Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ