Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2016-07-26

A A A POLEĆ DRUKUJ

ROK PEŁEN WRAŻEŃ W PARKU WODNYM KOSZALIN

Park Wodny Koszalin obchodzi pierwszy rok działalności. Pierwszy - dodajmy - i na pewno nie ostatni tak udany rok. Szybko stał się największą atrakcją rekreacyjną  i sportową w regionie koszalińskim. Od uruchomienia Park Wodny odwiedziło ponad 330 tys. osób, średnio w ciągu miesiąca kompleks odwiedza blisko 28 tys. klientów.

Wodne atrakcje, wydarzenia sportowe, edukacyjne i charytatywne, bogata oferta skierowana do osób w każdym wieku, promocja zdrowego stylu życia i wszelkie udogodnienia dla osób poszukujących aktywnego wypoczynku - tak w skrócie podsumować można pierwszy rok działalności Parku Wodnego. Oficjalne pierwsze urodziny odbędą się 31 lipca br., w niedzielę. 

Dla każdego coś... mokrego
Uruchomiony 31 lipca 2015 r. - z udziałem mistrzyni olimpijskiej, Otylii Jędrzejczak - Park Wodny to najnowocześniejszy aquapark na Pomorzu oraz jeden z najnowocześniejszych i największych w kraju. 

Park Wodny odwiedziło ponad 332 tys. osób. - Pierwszy rok oceniam pozytywnie - mówi Monika Tkaczyk, prezes Zarządu Obiektów Sportowych  Sp. z o.o. w Koszalinie. - Użytkownicy korzystali ze wszystkich atrakcji i wydarzeń, które odbywały się w strefie rekreacji i  strefie saun. Promocje, które wprowadziliśmy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Z niezwykle korzystnej oferty karnetów skorzystało ponad 15 tys. osób, a pakietu Aqua Senior 55+ ponad 22 tys., natomiast biletów rodzinnych sprzedaliśmy blisko 25 tys.

Osoby odwiedzające aquapark mogą korzystać z jego bogatej oferty sportowej i rekreacyjnej. Strefa rekreacji to basen sportowy, z którego szerokich, wygodnych torów korzystają amatorzy sportów wodnych, ale przede wszystkim ta strefa to miejsce zabawy i rekreacji, którą tworzą basen dziecięcy, basen do nauki pływania, rwąca rzeka, leżanki wodne, misy jacuzzi, sztuczna fala, dwa baseniki z zabawkami i zjeżdżalniami dla najmłodszych, duże zjeżdżalnie dla starszych dzieci i dorosłych, baseny zewnętrzne, małpi gaj, czy bezpieczny plac zabaw z huśtawkami to tylko część atrakcji z których można w tej strefie korzystać.

Oferta dla wszystkich
Miłośnicy adrenaliny korzystają ze zjeżdżalni wodnych, których w Parku Wodnym jest aż sześć. Najdłuższa (Anakonda) mierzy 175 m długości. Zwolennicy relaksu i regeneracji natomiast chętnie odwiedzają strefę saun aquaparku, to jedyne w swoim rodzaju miejsce, które pozwala na chwile wyciszenia i odprężenia.

Różnorodność saun i łaźni parowych, grota solna, wypoczywalnia, bicze szkockie, grota lodowa, seanse zapachowe w saunach do rytuałów prowadzone przez sauna mistrzów, czy słoneczna łąka spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

A dla dbających o kondycję fizyczną są zajęcia fitness i siłownia w Centrum Rekreacji Forma.

Park Wodny Koszalin to również imprezy eventowe, sportowe, czy charytatywne. Warto tutaj wymienić chociażby te, które zorganizowano w ostatnim czasie: Trzydniowa majówka, Dzień Dziecka, akcja promująca czytelnictwo książek ,,Jak nie czytam, jak czytam”, którą Park Wodny Koszalin przygotował wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 21 w Koszalinie, Piknik charytatywny ,,Witajcie Wakacje” zorganizowany z lokalną Fundacją Zdążyć z Miłością. Warto tutaj wspomnieć, że 5% przychodu z biletów w tym dniu zostało przez Park Wodny Koszalin przekazane na wsparcie Fundacji, która pod swoją opieką ma nie tylko samotne matki z dziećmi, ale opiekuje się również osobami chorymi. Park Wodny włączył się również w święto miasta przygotowując maraton pływacki pod hasłem „750 metrów długości basenu na 750-lecie Koszalina”. 

Istotną częścią oferty są edukacyjne działania promujące bezpieczeństwo w wodzie, np. prezentacja pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zajęcia propagujące zdrowy tryb życia, jak np. wspomniany już wcześniej bilet w specjalnej cenie dla osób po 55 roku życia, nauka pływania dla niemowląt, czy zajęcia dla kobiet w ciąży. Park Wodny to również oferta dla tych którzy szukają wodnej formy fitnessu. - W naszym aquaparku cyklicznie odbywają się zajęcia aqua fitnessu - hydrocycling i aqua zumba, które już od samego początku podbiły serca nie tylko damskiej części naszych użytkowników, chociaż w dalszym ciągu na zajęciach przeważają panie - mówi Monika Tkaczyk, prezes Zarządu Obiektów Sportowych Sp. z o.o. w Koszalinie.

Najczystsza woda w kraju
Park Wodny Koszalin jest również laureatem nagrody Naczelnej Organizacji Technicznej w Warszawie, która 24 maja br. wyróżniła obiekt nagrodą trzeciego stopnia w prestiżowym konkursie PZITB Budowa Roku 2015, w kategorii „Obiekty użyteczności publicznej”.

Podczas Forum Infrastruktury Sportowej SPORT INVEST w ramach poznańskich Targów FIT EXPO aquapark prezentowany był jako przykład obiektu z najczystszą wodą w kraju. Wszystko to dzięki zastosowanemu systemowi filtracji Daisy. Park Wodny Koszalin to jedyny aquapark w Polsce, który korzysta z zintegrowanego systemu Dryden Aqua (Daisy). Dzięki zastosowaniu szeregu filtrów wprowadzane zostało najniższe zużycie chloru. W rezultacie jest on praktycznie niewyczuwalny, a co za tym idzie bezpieczny dla alergików. 

- Za nami okres wielkich wyzwań i wytężonej pracy, zbierania doświadczeń i budowy jak najszerszej oferty usług. Spotkała się ona z pozytywnym odzewem zwolenników rekreacji wodnej. Liczymy, że debiut Parku Wodnego Koszalin w ocenie naszych użytkowników okazał się udany, teraz mamy nadzieję, że kolejny rok będzie jeszcze lepszy - dodaje Monika Tkaczyk. 

* * *

Autor tekstu: MAGDALENA MATUSIK/ADVENTURE MEDIA

* * *

Park Wodny Koszalin to najnowocześniejszy aquapark na Pomorzu, który do użytku został oddany 30 lipca 2015 r. Obiekt, wyposażony w szereg atrakcji wodnych, strefę saun, dwie siłownie,  zewnętrzny plac zabaw i część gastronomiczną, mieści się w Koszalinie, przy ul. Rolnej 14. Administratorem obiektu jest Zarząd Obiektów Sportowych Sp. z o.o. 

W strefie rekreacyjnej Parku Wodnego znajduje się sześć basenów, z których dwa umiejscowione są na zewnątrz, a jeden czynny jest przez cały rok. Park posiada sześć zjeżdżalni, najdłuższa z nich, Anakonda, ma aż 176 m długości. W wewnętrznej strefie rekreacji znajdziemy m. in. baseny: sportowy, do nauki pływania, dla dzieci, a także rwącą rzekę, sztuczną falę i wiele innych atrakcji. W części rekreacyjnej można korzystać z leżanek basenowych, wodospadów rurowych, gejzerów powietrznych, jacuzzi, ściennych masażerów oraz zjeżdżalni wodnych. Strefa saun to szczególne miejsce w aquaparku, bogata różnorodność saun i łaźni spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Inwestorem jest Miasto Koszalin. Budowa Parku Wodnego Koszalin dofinansowana została z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Programu Regionalnego Narodowa Strategia Spójności.  

***

KONTAKT:
Park Wodny Koszalin
www.aquapark.koszalin.pl

Kontakt dla mediów:
Aleksandra Dik
aleksandradik@adventure.media.pl
tel: 604 231 738

Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. 32 724 28 84
fax 32 417 01 70

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ