Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2021-10-13

A A A POLEĆ DRUKUJ

Różowy październik w VIVO! Piła, czyli badania mammograficzne dla pań

W październiku – Miesiącu Świadomości Raka Piersi – VIVO! Piła wraz ze Stowarzyszeniem Kobiet do Walki z Rakiem Piersi EUROPA DONNA w Pile zapraszają wszystkie panie, w wieku 40+, do sprawdzenia stanu swojego zdrowia. Badania mammograficzne odbędą w sobotę, 16 października, w mammobusie, zlokalizowanym przed głównym wejściem do pilskiego centrum handlowego. Obowiązują zapisy. Zostały ostatnie wolne miejsca. 

Rak piersi to najczęstszy nowotwór złośliwy u pań. Każdego roku diagnozuje się go u ponad 1.5 mln kobiet na świecie. Wcześnie wykryty jest całkowicie wyleczany. VIVO! Piła oraz Stowarzyszenie Kobiet do Walki z Rakiem Piersi EUROPA DONNA w Pile przypominają - najmniej inwazyjnym sposobem, aby przeciwdziałać chorobie jest prewencja - i zapraszają na badania mammograficzne. Stan zdrowia będzie można skontrolować w mammobusie zlokalizowanym przed pilskim centrum handlowym. Oprócz badań piersi uczestniczki wydarzenia wezmą udział w krótkim szkoleniu z zakresu samobadania piersi. Na miejscu rozdawane będą też broszury informacyjne oraz Poradnik Zdrowej Rodziny. - Różowy październik, jak co roku, przypomina nam, kobietom, o niezwykle istotnej roli profilaktyki w zapobieganiu i leczeniu choroby, która każdego roku diagnozowana jest u blisko 20 000 Polek. Dane niezmiennie zatrważają, dlatego w VIVO! z ogromną przyjemnością włączamy się w akcję, której celem jest promowanie regularnego kontrolowania stanu zdrowia – informuje Magdalena Drzewiecka, Center Manager w VIVO! Piła 

Kto może wziąć udział w badaniach? Wszystkie panie, które ukończyły 40 r.ż. Kobietom w wieku 50-69 lat mammografia będzie wykonywana bezpłatnie w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Panie w wieku 40-50 lat oraz 70+ mogą skorzystać z badań z dofinansowaniem - za 40 zł. Warto pamiętać, że na badanie piersi należy zgłosić się w pierwszych 10 dniach cyklu miesiączkowego.

- Mamy nadzieję, że świetna lokalizacja akcji zmotywuje wszystkie kobiety z Piły i okolic do udziału w niej. Badania prowadzone będą bezpośrednio przy VIVO! więc to świetna okazja, aby nie rezygnując z planów, w czasie codziennych zakupów, zadbać o zdrowie. Pamiętajmy, że mammografia jest badaniem przesiewowym, które umożliwia wykrycie niebezpiecznych zmian na ich początkowym etapie. Nie wymaga wcześniejszego przygotowywania. Nie zaleca się jednak stosowania bezpośrednio przed antyperspirantu czy perfum – mówi Magdalena Walkowiak ze Stowarzyszenie DONNA Europa. - Gorąco zapraszamy wszystkie upoważnione osoby do kontaktu i uczestnictwa  – dodaje.

Zapisy odbywają się:

pod numerem telefonu: 662 005 252 

za pośrednictwem fanpage’a Stowarzyszenia Kobiet do Walki z Rakiem Piersi EUROPA DONNA w Pile na Facebooku, dostępnego pod adresem: www.facebook.com/StowarzyszenieEuropaDonnaPila/. 

Badania mammograficzne odbędą się w sobotę, 16 października, w godz. 10:00-17:00 przed głównym wejściem do VIVO! (od strony ul. 14-Lutego). Serdecznie zapraszamy!

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ