Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2017-10-20

A A A POLEĆ DRUKUJ

Woda na zdrowie

Woda to życie – zdanie to większość z nas słyszała wielokrotnie. Trudno je jednak uznać za zgrany banał. Wszak woda niezbędna jest do prawidłowego funkcjonowania każdego organizmu. O tym, że należy ją pić nie trzeba zatem nikogo przekonywać. Warto zastanowić się za to nad sposobem dostarczania wody do biur czy domów.

Jak się okazuje, plastikowe butelki czy tradycyjne dystrybutory odchodzą powoli „do lamusa”, a coraz więcej osób wybiera bardziej nowoczesne rozwiązania.

Jak donoszą specjaliści, kobiety powinny wypijać średnio przynajmniej 2 litry wody w ciągu dnia, mężczyźni natomiast - 2,5 litra. Niestety praktyka pokazuje, że w Polsce te zdrowotne standardy nie zawsze są przestrzegane, a aż 80 procent społeczeństwa spożywa zbyt małe ilości tego życiodajnego płynu.

Takie podejście to oczywiście błąd. PrzecieĹź woda wpływa nie tylko na nasze dobre samopoczucie, ale równieĹź decyduje o produktywności. Nic wiec dziwnego, Ĺźe coraz więcej pracodawców zapewnia swoim pracownikom bezpłatny dostęp do wody.

Co ciekawe, woda w butelkach czy tradycyjne, galonowe dystrybutory coraz częściej zastępowane są przez bardziej nowoczesne rozwiązania. Przykładem na to są chociażby urządzenia oferowane przez firmę Ideal Group.

- Z naszych produktów chętnie korzystają nie tylko firmy, ale równieĹź przedszkola, szkoły czy szpitale, czyli miejsca, w których jakość wody stoi zawsze na pierwszym miejscu. Odpowiedni proces filtracji sprawia, Ĺźe woda jest oczyszczona, ale teĹź wzrastają jej walory smakowe.– mówi Andrzej Nartowicz, właściciel firmy.

O tym decydują m.in. lampy UV, instalowane tuż przed podajnikiem wody. Sam podajnik zaś zabezpieczony jest powłoką zawierającą cząsteczki srebra. To w sumie powoduje skuteczną eliminację bakterii. A na dodatek pozytywnie wpływa na smak, zapach i kolor wody.

Co ciekawe, mówimy tu o wodzie pobieranej wprost z lokalnej sieci wodociągowej. Wbrew obiegowej opinii jest ona bowiem zdatna do picia, tym bardziej po podniesieniu jej walorów przez dystrybutory z systemem filtrowania.

Do tego dochodzi szereg innych czynników – woda z dystrybutora nie wymaga przecieĹź transportu, miejsca do składowania butelek czy galonów i nie generuje ton niepotrzebnych odpadów w postaci plastikowych opakowań, co pozytywnie wpływa na środowisko naturalne.

­- Warto teĹź uświadomić sobie, Ĺźe woda „z automatu” nie tylko moĹźe być od razu podgrzana, schłodzona czy nagazowana, ale równieĹź… nigdy się nie kończy. Po zainstalowaniu urządzenia do filtrowania moĹźna więc raz na zawsze zapomnieć o cyklicznych wymianach butli. Ten patent doskonale sprawdza się w biurach. Nie od dziś wiadomo, Ĺźe pracownik, któremu zapewniono nieograniczony dostęp do wody pracuje sprawniej i wydajniej – dodaje na koniec szef Ideal Group.

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ