Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2021-03-16

A A A POLEĆ DRUKUJ

Zapasy zawsze pod ręką

 

Od początku pandemii obserwujemy jej wpływ na decyzje zakupowe milionów Polaków. Niektóre trendy towarzyszą nam tylko przez chwilę i są związane np. z sezonowością produktów, inne wciąż wpływają na nasze codzienne nawyki. Rzadziej wybieramy się do sklepów, przez co do naszego koszyka częściej trafiają produkty w większych opakowaniach, dzięki którym możemy dłużej cieszyć się ulubionymi smakami.

Jeszcze przed rokiem Polacy, jako konsumenci, dosłownie bili rekordy w codziennym odwiedzaniu placówek handlowych. Drobne zakupy lub kawa rano przed pracą, szybkie wyjścia w ciągu dnia do zlokalizowanych np. obok biura niewielkich delikatesów w poszukiwaniu przekąsek na lunch i wreszcie postój na zakupy w większym dyskoncie w drodze powrotnej do domu sprawiały, że przeciętny polski konsument nawet kilka razy dziennie odwiedzał różne sklepy spożywcze.

Pandemia i idące za nią obostrzenia tj. przejście na tryb pracy zdalnej, czy zamknięcie szkół i uczelni wyższych zmieniły liczbę wizyt w sklepach, a co za tym idzie co i jak kupujemy. Przez ostatni rok obserwowaliśmy różnorodne trendy. Według najnowszych, lutowych, badań jednym z trendów, który pozostał z nami „na dłużej” są zakupy na zapas. Już prawie połowa z nas (46 proc.) kupuje więcej niż jest w stanie zużyć na bieżąco. Co ciekawe wynik ten jest wyższy aż o 5 punktów procentowych niż miesiąc temu i jednocześnie jest najwyższym w Europie[1]. – Wśród produktów, które lubimy mieć zawsze w domu, istotne miejsce zajmują drobne przekąski i słodycze, po które Polacy chętnie sięgają spędzając czas np. przy wspólnym oglądaniu filmów, czy zabawach angażujących całe rodziny – komentuje Michał Bonecki, Dyrektor Marketingu Perfetti Van Melle Polska. Słodycze to dla wielu z nas również najlepsze antidotum na gorszy humor oraz szybki sposób na miłą przerwę np. w czasie nauki i pracy zdalnej. – W naszej ofercie „na zapas” posiadamy m.in. klasyczne cukierki do żucia Mentos dostępne w rolkach w trzypaku, a także dużych torebkach MegaPack, idealnych do dzielenia się z najbliższymi w domu – dodaje Bonecki.

Ulubione słodycze, podobnie jak większość produktów spożywczych, Polacy najchętniej kupują w sklepach stacjonarnych, które darzą największym zaufaniem. Kupowanie jedzenia online deklaruje zaledwie 7 proc. badanych[2]. – Chcąc dotrzeć z ofertą do klientów ważna będzie więc odpowiednia ekspozycja produktów nie tylko w dedykowanych działach, ale także w strefach sklepowych najczęściej odwiedzanych przez konsumentów robiących większe zakupy na zapas – podsumowuje Bonecki.

 [1] , 2 https://www2.deloitte.com/pl/pl/pages/press-releases/articles/prawie-polowa-polakow-kupuje-na-zapas.html?cq_ck=1611920925002

 

Słowa kluczowe:Perfetti Van Melle

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ