SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Nie patrz w górę” jako satyra na świat mediów i zjawisko ich infantylizacji

Głośny film Adama McKaya „Nie patrz w górę” ostrze satyry kieruje między innymi na świat współczesnych mediów. - Media na tyle często alarmują o tragicznych wydarzeniach i ścigają się na klikalność z konkurencją, podkręcając tematy, że czytelnicy są uodpornieni na tego typu teksty. Jak w bajce o chłopcu, który krzyczał „wilki, wilki!” - ocenia Radosław Czyż.

Dołącz do dyskusji: „Nie patrz w górę” jako satyra na świat mediów i zjawisko ich infantylizacji

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Poldek
No i uderz w stół, a nożyce się odezwą.
odpowiedź
User
Poldek
No i uderz w stół, a nożyce się odezwą.
odpowiedź
User
siup
Najlepsze co mówią o tym filmie to wypociny krytyków, którzy oczywiście zrobiliby inny film...Każda epoka ma swoją "dajcie sensację na pierwszą stronę" z tym, że w dobie internetu i social mediów większą sensacją jest rozstanie jakiejś instagramowej gwiazdki niż odkrycia naukowców... Internet to nienasycony smok, którego codziennie karmimy wszystkim co się da. Niektórzy na tym zarabiają taką kasę, że już twierdzą, że nie o pieniądze chodzi...I nie jest to film o globalnym ociepleniu jak twierdzą niektórzy. W końcu po walnięciu komety Ziemia cudownie się odrodziła...Przecież nie mogę powiedzieć ludziom, że na 100% umrą - jak mówi pani prezydent. Bardzo dobry film i tyle.
odpowiedź