SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Stacja Radia Szczecin w niemieckim DAB+. „Absurd za 3 mln zł rocznie”

Podczas wtorkowego posiedzenia Rada Mediów Narodowych pozytywnie zaopiniowała wniosek o zmianę w statucie Radia Szczecin, która pozwoli rozgłośni na uruchomienie stacji w Niemczech. Tylko lewicowy członek RMN Robert Kwiatkowski zagłosował przeciwko. W rozmowie z Wirtualnemedia.pl tłumaczy powody swojej decyzji.

Dołącz do dyskusji: Stacja Radia Szczecin w niemieckim DAB+. „Absurd za 3 mln zł rocznie”

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Leon Zawodowiec
Tylko co w tym złego? Radio Szczecin to najlepsza regionalna rozgłośnia PR której słuchalność przewyższa RMF czy Zet więc warto zadbać o odbiór na popularnej trasie do Barlina.
odpowiedź
User
To ja nikt inny
Wiele razy jadąc A2 udało mi się utrzymać sygnał polskiego radia do granicy Berlina (później jest tunel) zatem sensowniej było by sygnał wzmocnić. Ps sensowniej już by też była nazwa Radio Stettin grające dokładnie tą sama muzykę a informacje i reklamy po niemiecku.

Czy po niemiecku, czy po polsku z Ustawy o Radiofonii i Telewizji wynika, że programy dla zagranicy produkuje PRdZ a nie Radio Szczecin. Radio Szczecin nadawało już kiedyś audycję Sonntags Deutsch na antenie swojego kanału tematycznego. Szczeciński nauczyciel języka niemieckiego Martin Hanf grał przez godzinę wyłącznie muzykę niemiecką. Rozgłośnia produkowała również audycję Pogranicze. Niemieckie Radio Cosmo nadaje od poniedziałku do piątku półgodzinną audycję po polsku. Cosmo nadawane jest przez 12 nadajników, multipleks komercyjny tylko z 5.
odpowiedź
User
To ja nikt inny
Tylko co w tym złego? Radio Szczecin to najlepsza regionalna rozgłośnia PR której słuchalność przewyższa RMF czy Zet więc warto zadbać o odbiór na popularnej trasie do Barlina.

To niech włączą sobie Radio Szczecin w Niemczech i sprawa z głowy. Nadawanie zagranicą Polski nie jest zadaniem ośrodków regionalnych. Audycje produkowane dla Polaków zagranicą powinny być opłacane przez MSZ. Ośrodki regionalne opłacane są z abonamentu. Polacy w Niemczech płacą abonament za rozgłośnie niemieckie a ściągalność tam jest o wiele wyższa niż w Polsce.
odpowiedź
<