Internet 2011-01-20
14

100 najpopularniejszych stron w Polsce - onet.pl i wp.pl na czele

Google zaprezentowało najnowsze zestawienie 1000 największych portali na świecie. Ranking z grudnia zawiera także szczegółowe dane z 21 rynków, w tym z Polski.

W globalnym zestawieniu Google za grudzień, opracowanym z wykorzystaniem narzędzia DoubleClick Ad Planner, ponownie liderem jest portal społecznościowy Facebook, z liczbą 590 milionów unikalnych użytkowników. Pozycję wicelidera utrzymał serwis YouTube (490 mln), który wyprzedził Yahoo. Wszystkie trzy serwisy miały o 10 milionów mniej użytkowników niż w listopadzie.

Pierwszą dziesiątkę uzupełniają: Live.com (330 mln), Wikipedia (260 mln), MSN (250 mln), Baidu.com (230 mln), blogspot.com (210 mln), Microsoft.com (190 mln) oraz QQ.com (190 mln).

Z polskich serwisów najwyżej w światowym rankingu uplasował się onet.pl, który zajął 246. miejsce z 11 milionami unikalnych użytkowników i wyprzedził wp.pl (w rankingu 253. miejsce - 10,0 mln), nk.pl (261. - 9,9 mln), allegro.pl (265. - 9,9 mln), interia.pl (540. - 5,6 mln) oraz gazeta.pl (661. - 5,0 mln). Domena nk.pl po raz pierwszy znalazła się w globalnym zestawieniu.

Polska - na czele onet.pl i wp.pl
Na liście witryn najchętniej odwiedzanych przez polskich internautów, liderem również jest onet.pl, nieznacznie wyprzedzając wp.pl, YouTube, nk.pl i allegro.pl. Na kolejnych miejscach znalazły się Facebook, Wikipedia, interia.pl, gazeta.pl i o2.pl.

Na 28. miejscu widnieje także nasza-klasa.pl, która razem z nk.pl ma większą liczbę użytkowników od onet.pl.

100 najpopularniejszych witryn w Polsce - grudzień 2010

Zobacz tabelę


Pełne grudniowe zestawienie, które zawiera także informacje na temat zasięgu, liczby odsłon stron oraz obecności reklam na danej witrynie, dostępne jest tutaj . Oprócz Polski, dostępne są również dane dla Australii, Belgii, Brazylii, Kanady, Chin, Francji, Niemiec, Hong Kongu, Włoch, Japonii, Korei Płd., Holandii, Rosji, Hiszpanii, Szwajcarii, Tajwanu, Tajlandii, Turcji, Wielkiej Brytanii i USA.
 
Google zaznacza, że z listy wykluczone są witryny z treściami dla osób dorosłych, sieci reklamowe, domeny nie mające zawartości dostępnej publicznie lub nie wczytujące się prawidłowo oraz określone witryny należące do internetowego giganta.

Autor: km

KOMENTARZE (14) DODAJ OPINIĘ

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NA PRACA
Praca Start Tylko u nas