Internet2011-02-25
24

100 najpopularniejszych stron w Polsce - WP przed Onet.pl

Google zaprezentowało najnowsze zestawienie 1000 największych portali na świecie. Ranking za styczeń zawiera także szczegółowe dane z 21 rynków, w tym z Polski. Kto jest liderem?

W globalnym zestawieniu Google za styczeń, opracowanym z wykorzystaniem narzędzia DoubleClick Ad Planner, ponownie liderem jest portal społecznościowy Facebook, z taką samą jak w grudniu liczbą 590 milionów unikalnych użytkowników. Pozycję wicelidera utrzymał serwis YouTube (500 mln - wzrost o 10 mln), który wyprzedził Yahoo (400 mln - bez zmian).

Pierwszą dziesiątkę uzupełniają: Live.com (340 mln), Wikipedia (280 mln), MSN (250 mln), Baidu.com (230 mln), blogspot.com (210 mln), QQ.com (190 mln) oraz Microsoft.com (190 mln).

Z polskich serwisów najwyżej w światowym rankingu uplasował się wp.pl, który zajął 242. miejsce z 10 milionami unikalnych użytkowników i wyprzedził nk.pl (w rankingu 256. miejsce - 9,9 mln), onet.pl (260. - 9,9 mln), allegro.pl (300. - 9,0 mln), gazeta.pl (524. - 5,6 mln) oraz interia.pl (555. - 5,6 mln).

W oczy rzucają się wyraźne spadki onet.pl i allegro.pl, które w grudniu miały odpowiednio 11,0 i 9,9 miliona użytkowników, a także znaczący wzrost gazeta.pl (z 5,0 mln).

Polska - na czele YouTube i WP

Na liście witryn najchętniej odwiedzanych przez polskich internautów, po raz pierwszy liderem jest YouTube, nieznacznie wyprzedzając wp.pl, onet.pl i nk.pl. Na kolejnych miejscach znalazły się allegro.pl, Facebook, Wikipedia, interia.pl, gazeta.pl i chomikuj.pl.

Na 36. miejscu widnieje także nasza-klasa.pl, która razem z nk.pl ma większą liczbę użytkowników od YouTube.

100 najpopularniejszych witryn w Polsce - styczeń 2011

Zobacz tabelę



Pełne styczniowe zestawienie, które zawiera także informacje na temat zasięgu, liczby odsłon stron oraz obecności reklam na danej witrynie, dostępne jest tutaj. Oprócz Polski, dostępne są również dane dla Australii, Belgii, Brazylii, Kanady, Chin, Francji, Niemiec, Hong Kongu, Włoch, Japonii, Korei Płd., Holandii, Rosji, Hiszpanii, Szwajcarii, Tajwanu, Tajlandii, Turcji, Wielkiej Brytanii i USA.

Google zaznacza, że z listy wykluczone są witryny z treściami dla osób dorosłych, sieci reklamowe, domeny nie mające zawartości dostępnej publicznie lub nie wczytujące się prawidłowo oraz określone witryny należące do internetowego giganta.

Autor:Krzysztof Metyk

KOMENTARZE(24)DODAJOPINIĘ

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStartTylko u nas