Telewizja2007-03-21
0

Artyści i dziennikarze pomagają więziennej telewizji

Najpopularniejsi wykonawcy muzyki, wytwórnie muzyczne oraz stacja TVN chcą współuczestniczyć w projekcie więziennej telewizji.

Kazik Staszewski, Big Cyc, Myslovitz oraz wytwórnia Asfalt Records jako pierwsi dali zgodę na emisję swoich teledysków w programach TV Więzienna 6. Pozytywnie do pomysłu odniósł się także prezes wytwórni EMI Polska, Piotr Kabaj, ale aby teledyski znajdujące się w jego dystrybucji mogły zostać pokazane na antenie więziennej stacji, trzeba sprawdzić wszystkie prawa.

Jednocześnie Telewizja TVN wykazała zainteresowanie realizacją koncertu zespołu Myslovitz z Zakładu Karnego w Wołowie przy współpracy więźniów-dziennikarzy. Chaos Management reprezentujący interesy Myslovitza chętnie wydałby natomiast zarejestrowany koncert na DVD. Dużą pomoc więźniom tworzącym stacje okazują również dziennikarze „Przekroju” oraz „Dziennika”.

- TV Więzienna 6 nie odniosła już olbrzymi sukces komercyjny – mówi Hirek Wrona, który koordynuje merytorycznie program – Przede wszystkim zmienia się nastawienie więźniów do pracy i do swojej edukacji. Radykalnie widać też zmianę negatywnego dotychczas nastawienia Polaków do więźniów. Nasi rodacy uczą się z jednej strony przebaczać, a z drugiej zrozumieli, że tańsza jest resocjalizacja niż walka z ex-więźniami na wolności – dodaje.

TV Więzienna 6 wystartowała 1 stycznia 2007 roku. Stacja nadaje od 3 do 4 godzin programu dziennie. W ramówce są między innymi pozycje o tematyce sportowej, społecznej, religijnej oraz o edukacji zawodowej. Telewizję tworzy zespół 8 skazanych, dwóch wychowawców oraz Hirek Wrona jako koordynator projektu. Oglądać mogą ją w swoich celach osadzeni w Zakładzie Karnym w Wołowie.
 
Stacja powstała w ramach programu resocjalizacyjnego więźniów „Czarna Owca. Skazani na ochronę przyrody”. Głównym celem projektu TV Więzienna 6 jest zwiększenie szans na zatrudnienie wśród osób skazanych po opuszczeniu zakładu karnego, zmiana postaw społecznych wobec więźniów oraz promowanie zasad zrównoważonego rozwoju.

Autor:pp

KOMENTARZE(0)DODAJOPINIĘ

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStartTylko u nas