Biznes2017-10-26
11

Brainly z 14 mln dolarów finansowania, głównym inwestorem Kulczyk Investments

Polski startup Brainly działający w segmencie edukacyjnym pozyskał 14 milionów dolarów na dalszy rozwój. Głównym inwestorem na obecnym etapie rundy B finansowania jest fundusz Kulczyk Investments. W sumie od 2016 roku Brainly otrzymało kwotę 29 milionów dolarów, a z jego usług korzysta obecnie 100 milionów użytkowników miesięcznie.

Uzyskana obecnie kwota 14 mln dol. pochodzi w większości z należącego do Sebastiana Kulczyka funduszu Kulczyk Investments, jednak nie jest to jedyny inwestor który wsparł startup finansowo w rundzie B. Wcześniej w spółkę zainwestowały m.in. koncern Naspers oraz fundusz General Catalyst na kwotę 15 mln dolarów. To zaś oznacza, że łącznie na zakończonym obecnie etapie Brainly zgromadziło 29 mln dol.

- Brainly idealnie wpisuje się w naszą strategię VC. To bardzo dobry zespół, świetny produkt i globalny potencjał rozwoju. Łączy nas fascynacja nowoczesną technologią oraz partnerskie budowanie wartości - komentuje inwestycję Sebastian Kulczyk.

- Po spotkaniu z Sebastianem Kulczykiem na początku br. doszliśmy wspólnie do wniosku, że mamy podobną wizję edukacji i wspierania jej rozwoju, dlatego też ogromnie się cieszę, że ta zbieżność pomoże nam tworzyć środowisko, w którym uczniowie mogą dzielić się wiedzą, współpracując ze sobą w ramach społeczności - zaznaczył Michał Borkowski, CEO i współzałożyciel Brainly.

Startup poinformował także że stworzona przez niego platforma peer-to-peer learning osiągnęła poziom 100 mln użytkowników miesięcznie.

Według zapowiedzi większość środków pozyskanych przez Brainly w rundzie B zostanie przeznaczona na sfinansowanie międzynarodowej działalności spółki. W połowie ub.r. startup zrobił w tym kierunku znaczący krok przejmując serwis OpenStudy, swojego największego konkurenta w Stanach Zjednoczonych.

Brainly działa na rynku od 2009 r., obecnie w siedzibie w Krakowie oraz biurze w Nowym Jorku. Firma prowadzi na całym świecie szereg edukacyjnych platform społecznościowych, na których uczniowie gimnazjów i liceów zadają pytania związane z przedmiotem szkolnym, a społeczność w ciągu kilku minut udziela odpowiedzi.

Autor:ps

KOMENTARZE(11)DODAJOPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStartTylko u nas