Prasa2013-02-25
2

Bronisław Komorowski Człowiekiem Roku 2012 „Wprost”

Prezydent Bronisław Komorowski został Człowiekiem Roku 2012 tygodnika „Wprost” (AWR „Wprost”). Ogłoszone to zostało podczas poniedziałkowej gali w Teatrze Polskim.

- W dniu zaprzysiężenia przed Zgromadzeniem Narodowym powiedział Pan: "Wierzę w Polskę". Minęły ponad dwa lata i można już powiedzieć: Polacy uwierzyli w Bronisława Komorowskiego. Prezydent Bronisław Komorowski jest najpopularniejszym polskim politykiem. Ufa mu 70 proc. Polaków. Ale nie w samej popularności jest istota rzeczy. Polacy doceniają styl Pana prezydentury, prezydentury dialogu i kompromisu. Stara się Pan łączyć, nie dzielić. To szczególna cecha w czasach, gdy między Polakami nasilają się konflikty światopoglądowe. (…) Redakcja tygodnika Wprost nie miała wątpliwości, w czyje ręce powinna trafić tegoroczna nagroda - mówił podczas ceremonii Sylwester Latkowski, redaktor naczelny „Wprost”.

Bronisław Komorowski jest pierwszym urzędującym prezydentem wyróżnionym tytułem Człowieka Roku „Wprost” Lech Wałęsa otrzymał tytuł już po zakończeniu prezydentury, Aleksander Kwaśniewski - w 1993 r., a zatem na dwa lata przed objęciem urzędu.

Tygodnik „Wprost” przyznaje tytuł Człowieka Roku od 1991 roku. Wyróżnienie to trafia do osoby, która wywarła największy wpływ na życie społeczne, gospodarcze, polityczne i kulturalne Polaków w minionym roku.

W ciągu ponad dwudziestu lat historii tej nagrody, wyróżnieni nią zostali: Leszek Balcerowicz, Hanna Suchocka, Aleksander Kwaśniewski, Jacek Kuroń, Lech Wałęsa, Wisława Szymborska, Marian Krzaklewski, Jerzy Buzek, Bronisław Geremek, Andrzej Olechowski, Leszek Miller, Günter Verheugen, Jan Rokita, Wiktor Juszczenko, Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro, Leo Beenhakker, Donald Tusk, Henryka Krzywonos oraz Justyna Kowalczyk. Donald Tusk. Jerzy Buzek, Leszek Miller i Donald Tusk nagradzani byli dwukrotnie, dwa razy nagroda trafiła do dwóch osób (w 2002 r. - do Leszka Millera i Güntera Verheugena, w 2010 - do Justyny Kowalczyk i Henryki Krzywonos-Strycharskiej)..

Z danych ZKDP wynika, że średnia sprzedaż ogółem „Wprost” w 2012 roku wyniosła 74 257 egz. (więcej na ten temat).

Autor:pp

KOMENTARZE(2)DODAJOPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStartTylko u nas