Telewizja2021-09-03
22

Chińskie telewizje mają nie pokazywać „zniewieściałych” artystów

Chińskie stacje telewizyjne nie powinny pokazywać artystów o „niewłaściwych poglądach politycznych” ani prezentujących „zniewieściały” styl. Mają natomiast kultywować „patriotyczną atmosferę” - wynika z wytycznych opublikowanych w czwartek przez władze Chińskiej Republiki Ludowej.

„Osoby o niewłaściwych poglądach politycznych i te, które sprzeciwiają się państwu i Komunistycznej Partii Chin, nie powinny być zatrudniane w tej branży. Podobnie te, które łamią chińskie prawa lub społeczne zasady moralne” – przekazał dziennik „Global Times”, cytując wytyczne chińskiego urzędu ds. radia i telewizji (NRTA).

Programy telewizyjne powinny promować „właściwe docenianie piękna” oraz „doskonałą tradycyjną i rewolucyjną kulturę”. Nie ma miejsca na „nienormalny gust estetyczny”, aktorów prezentujących „zniewieściały” styl, a także popisywanie się bogactwem i wyolbrzymianie „negatywnych tematów” – przekazał chiński dziennik.

NRTA zapowiedział również zacieśnienie kontroli nad gażami artystów i kary dla tych, którzy unikają płacenia podatków. Urząd podejmie też działania, by opanować „chaos” w relacjach gwiazd z wielbicielami – przekazano.

Według „Global Timesa” chińskie władze rozpoczęły kampanię oczyszczania show biznesu w związku z przypadkami łamania prawa lub „urażenia uczuć narodowych” przez celebrytów. Chodzi między innymi o zarzuty gwałtu postawione chińsko-kanadyjskiemu raperowi Krisowi Wu.

Chiny ograniczają korzystanie z gier online

W zeszły poniedziałek w Chinach weszły w życie przepisy, zgodnie z którymi dzieci i nastolatki do 18. roku życia będą mogą grać w gry internetowe tylko do trzech godzin tygodniowo. Władze Państwa Środka chcą w ten sposób walczyć z uzależnieniem młodzieży od gier.

Natomiast w połowie sierpnia opublikowano projekt przepisów zwalczania nieuczciwej konkurencji i regulacji zarządzania prywatnymi danymi użytkowników, co spowodowało spadek cen akcji niektórych firm z sektora technologicznego. Nowe prawo ma wejść w życie 15 września.

Z kolei na Węgrzech w czerwcu br. parlament uchwalił ustawę zakazującą propagowania homoseksualizmu w szkołach i przewidującą stworzenie ewidencji osób, które dopuściły się pedofilii. Wprowadzono także zakaz występowania osób LGBT w programach telewizyjnych przeznaczonych dla osób poniżej 18. roku życia.

Autor:pap

Więcej informacji:Chiny, telewizja, cenzura

KOMENTARZE(22)DODAJOPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStartTylko u nas