Telewizja2020-05-23
13

Eleven Sports zaczął transmitować mecze Bundesligi z dodanym dźwiękiem dopingu kibiców (wideo)

Mecz Bayernu Monachium, fot. Eleven SportsMecz Bayernu Monachium, fot. Eleven Sports

W sobotę Eleven Sports jeden z meczów niemieckiej ligi piłkarskiej Bundesliga, tak jak pozostałe rozgrywany bez publiczności na trybunach, transmitował dodatkowo w wersji z dodanym dźwiękiem dopingu kibiców. Kolejną taką transmisję zaplanowano na niedzielę.

W dwóch wariantach był transmitowany mecz Bayernu Monachium z Eintrachtem Frankfurt, który zaczął się w sobotę o godz. 18:30. Bayern wygrał 5:2, jednego z goli strzelił Robert Lewandowski.

W Eleven Sports 1 spotkanie można było oglądać w tradycyjnej formie. Ponieważ od wznowienia rozgrywek mecze odbywają się bez publiczności na trybunach, podczas gry słychać zazwyczaj głównie okrzyki piłkarzy i osób ze sztabów szkoleniowych.

Dodatkowo w Eleven Sports 2 przygotowano transmisję w konwencji meczów sprzed epidemii. - Z dodatkowym dźwiękiem imitującym atmosferę pełnych trybun dodanym przez Bundesligę - opisano na fanpage’u Eleven Sports. Nadawca zachęcił internautów, żeby wpisywali swoje opinie o takiej konwencji transmisji

Z kolei Patryk Mirosławski, dyrektor operacyjny Eleven Sports w Polsce, o opinie na temat transmisji z dodanym dźwiękiem dopingu poprosił na swoim profilu twitterowym.

- 4679 głosów. 71% za dodanym dźwiękiem trybun, 29% przeciwko. Jutro o 15:30 kolejna próba w Eleven Sports 2 - zapowiedział w sobotę wieczorem.

Mecze Bundesligi po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa wznowiono w zeszły weekend. W Polsce Eleven Sports transmituje te rozgrywki od połowy 2017 roku (jesienią 2017 roku Platforma Canal+ kupiła sublicencję do pokazywania po dwóch-trzech meczów z każdej kolejki), umowa obowiązuje do końca sezonu 2020/2021.

W najbliższym tygodniu wracają rozgrywki piłkarskie w Polsce. We wtorek odbędzie się pierwszy po przerwie mecz Totolotek Pucharu Polski (transmitowanego przez Polsat Sport), a w weekend 29-31 maja rozegrana zostanie kolejka PKO BP Ekstraklasy (wszystkie mecze pokazuje Canal+, a po jednym z każdej kolejki - Telewizja Polska). Canal+ prowadzi już promującą to kampanię.

Ekstraklasa zapowiedziała, że transmisje będą produkowane przez jej spółkę zależną z zachowaniem rygorów epidemicznych.