Telewizja2014-11-24
27

Finał „Rolnika szuka żony” z rekordem. „Teleexpress” tuż za „M jak miłość”

Finałowy odcinek programu „Rolnik szuka żony” obejrzało 4,8 mln widzów, co było rekordowym wynikiem tego show. W zeszłym tygodniu najwięcej widzów zgromadził tradycyjnie serial „M jak miłość”. Pierwszy konkurs w skokach narciarskich w tym sezonie zajął dopiero miejsce 11.

W okresie od 17 do 23 listopada br. najchętniej oglądany odcinek „M jak miłość” TVP2 przyciągnął przed ekrany 6,46 mln oglądających przy udziale na poziomie 39,24 proc. - wynika z danych przygotowanych przez Nielsen Audience Measurement dla portalu Wirtualnemedia.pl.

Na drugiej pozycji znalazł się sobotni „Teleexpress” TVP1 z widownią na poziomie 5,27 mln zł i udziałem wynoszącym 39,24 proc. Został on nadany w przerwie konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Klingenthal. Sam konkurs uplasował się na miejscu 11. z 3,57 mln widzów. Wyżej, bo na pozycji 7., znalazł się także transmitowany w Jedynce mecz towarzyski w piłce nożnej Polska-Szwajcaria, który miał 4,16 mln oglądających.

Trzecia lokata w zestawieniu należała do serialu „Na dobre i na złe”, emitowanego w TVP2, którego zeszłotygodniowy odcinek obejrzało 5,23 mln osób (32 proc. udziału).

Najpopularniejszym programem rozrywkowym był zajmujący piąte miejsce „Rolnik szuka żony”. Finałowy odcinek tego reality-show TVP1 pobił jego rekord oglądalności, gromadząc w niedzielę przed telewizorami 4,84 mln widzów, co zapewniło stacji 29,74 proc. udziału.

Drugie miejsce wśród pozycji rozrywkowych zajął w zeszłym tygodniu emitowany w TVN „Mam talent!” - w sobotę obejrzało go 3,48 mln osób.

Zobacz tabelę

W grupie komercyjnej 16-49 na pierwszym miejscu także znalazł się serial „M jak miłość” z widownią na poziomie 2,03 mln osób i 31,05 proc. udziału. Drugie miejsce w tej grupie zajął już „Rolnik szuka żony”, który obejrzało średnio 1,9 mln widzów przy udziale na poziomie 26,12 proc. Na podium jest jeszcze mecz Polska-Szwajcaria, który do TVP1 przyciągnął 1,87 mln widzów (27,67 proc. udziału).

W tej grupie tuż za wielką trójką uplasował się „MasterChef" TVN, obejrzany przez 1,63 mln osób (22,33 proc. udziału).