Internet2014-03-18
16

Grupa Wirtualna Polska zamknęła trzy serwisy dawnej WP

Z końcem lutego przestały być aktualizowane serwisy Nasygnale.pl, Niewiarygodne.pl i Odkrywcy.pl należące dotychczas do Wirtualnej Polski. - Nie miały autonomicznego ruchu oraz dedykowanych kampanii reklamowych - uzasadnia Michał Brański, wiceprezes Grupy Wirtualna Polska.

Nasygnale.pl, Niewiarygodne.pl i Odkrywcy.pl nadal są dostępne, ale w serwisach, tak samo jak na ich profilach w portalach społecznościowych, nowe materiały przestały być dodawane pod koniec lutego.

Michał Brański, wiceprezes Grupy Wirtualna Polska, w rozmowie z Wirtualnemedia.pl podkreśla, że witryny zostały zamrożone, ale firma nie zrezygnowała z nich definitywnie. - Treści, które pojawiały się na tych stronach, włączymy w ramy naszych innych serwisów - tłumaczy.

>>> Jacek Świderski: Grupa Wirtualna Polska stawia na marki własne i wideo

Działający od czterech lat Nasygnale.pl zawiera wiadomości kryminalno-sensacyjne - o różnego rodzaju przestępstwach, wypadkach drogowych i działaniach policji. Uruchomiony jesienią 2008 roku Niewiarygodne.pl jest poświęcony zjawiskom paranormalnym, natomiast prowadzony od 2009 roku serwis Odkrywcy.pl dotyczy szeroko rozumianej tematyki naukowej.

W styczniu br. Nasygnale.pl zanotował 2,54 mln użytkowników (497 tys. więcej niż rok wcześniej) i 33,8 mln odsłon (5,7 mln mniej niż w styczniu ub.r.), Odkrywcy.pl - 1,56 mln użytkowników i 11,6 mln odsłon (590 tys. i 5,6 mln więcej niż rok wcześniej), a Niewiarygodne.pl - 1,47 mln użytkowników i 11,6 mln odsłon (po spadku o 140 tys. i 12,2 mln w skali roku).

- Podejmując decyzje o zamrożeniu witryn, bierzemy pod uwagę ich rokowania finansowe, źródła ruchu, profile użytkowników oraz renomę i atrakcyjność w oczach reklamodawców mierzone liczbą dedykowanych kampanii - tłumaczy Michał Brański. - Serwisy Nasygnale.pl, Odkrywcy.pl i Niewiarygodne.pl nie miały autonomicznego ruchu oraz dedykowanych kampanii reklamowych - podkreśla.

Zobacz tabelę


Przypomnijmy, że w połowie lutego, zaraz po finalizacji przejęcia Wirtualnej Polski przez Grupę O2 i Innova Capital, szefowie Grupy Wirtualna Polska informowali, że trwa obecnie przegląd jej wszystkich serwisów. - Chcemy, aby te najniżej wiszące owoce zostały zerwane w najbliższych kilku miesiącach, powiedzmy do wakacji - stwierdził prezes firmy Jacek Świderski (przeczytaj więcej na ten temat). Z kolei pod koniec lutego w Grupie WP zaczęły się duże zwolnienia, m.in. w pionie redakcyjnym, które według nieoficjalnych informacji objęły około 100 osób (zobacz szczegóły).

Czy to oznacza, że w najbliższym czasie zamknięte zostaną kolejne serwisy z dotychczasowego portfolio O2 i WP? - Nasze wysiłki skupione są na budowie pozycji lidera polskiego internetu. Z tego względu dokonujemy właśnie rekonstrukcji portfela serwisów. Za wcześnie jednak, żeby mówić o szczegółach - stwierdza Michał Brański.

Już w zeszłym roku Grupa O2 i Wirtualna Polska zrezygnowały ze swoich niektórych serwisów: O2 we wrześniu zawiesiła witryny Filmtok.pl, Mototok.pl, Luxlux.pl i Lansik.pl (więcej na ten temat), natomiast Wirtualna Polska w połowie ub.r. zamknęła strony Hityczykity.pl i Alefaceci.pl.

W styczniu br. serwisy Wirtualnej Polski zanotowały 13,21 mln użytkowników i 2,79 mld odsłon, a strony Grupy O2 - 9,08 mln użytkowników i 878 mln odsłon (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz jego pełne wyniki).

Autor:Tomasz Wojtas

KOMENTARZE(16)DODAJOPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NAPRACA
PracaStartTylko u nas